Hírek
2011. Október 28. 08:39, péntek |
Helyi
Forrás: Naplo-online, InfoPápa
Szócska Miklós, egészségügyi államtitkár Pápán járt
A pápai egyeztetés Szócska Miklós országjáró körútjának negyedik állomása volt.
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkára a megyei fenntartású egészségügyi intézmények vezetői, a megyei és a helyi önkormányzati vezetők, országgyűlési képviselők részvételével konzultációt tartott az ellátórendszer átalakításáról.
Szócska Miklós államtitkár az egyeztetést követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy a konzultáció a megyei intézmények átadásának-átvételének folyamatáról, a fekvő- és járóbeteg-ellátás felelősségének állami átvállalásáról folyt.
2012. január elsejétől ugyanis állami kézbe kerülnek a megyei önkormányzati intézményeket (kórházak, iskolák, könyvtárak, múzeumok), valamint a megyei közgyűléseknél eddig felhalmozódott mintegy 180 milliárd forintnyi adósság is. Így azt a mintegy 120 milliárd is, melyet a kórházak halmoztak fel. - Néhány hónap múlva egy ütemezett terv alapján megkezdjük az adósságállomány ledolgozását. Azonnali konszolidációra senki ne számítson, de előállnak a rendszerszintű tudatos gazdálkodás feltételei – mondta Szócska Miklós.
Az államtitkár szerint az átadás-átvétel folyamatának gazdasági hozadékai például a közös energiagazdálkodás, a közös beszerzések lesznek. Ebből már megtakarítások származnak. A munkamegosztás eddig is működött, ezt a folyamatot kell tovább erősíteni: - Mindenki számára ismert, hogy itt a térségben onkológiára Szombathelyre járnak a betegek, szívsebészetre pedig Zalaegerszegre. Ez már kezdetben egy tudatos munkamegosztás volt a vezetők fejében. Itt nincs egy kimondott központi hely. Győr ugyan adja magát egy térségi központi szerepre, de különböző ellátási formákban különböző megyei vagy éppen városi intézmények adják a térségi centrum feladatait - fogalmazott Szócska Miklós.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:34, vasárnap | Helyi
Boldog ovis december, a boldogító jó cselekedetek hónapja a Fáy Oviban
2025. December 14. 09:11, vasárnap | Helyi
Fojtogató sikátorok - Itt az új pápai krimi
Csukárdi Sándor legújabb krimijében a pápai közlék fontos szerepet kaptak.
2025. December 13. 19:00, szombat | Helyi
Közösségi összefogásban csomagolták be az adományokat
A Pápai Polgárok immáron harmadik éve gyűjtik a felajánlásokat a pápai és a környékbeli rászoruló családok számára.
2025. December 12. 20:19, péntek | Helyi
A Youtube-on válaszol a polgárok helyi gazdaságot érintő kérdéseire Grőber Attila
Hétfőn fél 5-kor élőben válaszol a kérdésekre a polgármester.

