Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2025. Május 20. 18:00, kedd | Helyi

Pénteken délután 4-től éjfélig programok és utcabál a belvárosban!

Pénteken délután 4-től éjfélig programok és utcabál a belvárosban!

Ha az időjárás is engedi, igazán színes programok várják a családokat a Kossuth utcán, a Belvárosi Forgatag soron következő rendezvényén. Természetesen az üzletek is hosszabb nyitvatartással készülnek.

A május 23-i alkalmat a Karibi Tánc Egyesület fogadta örökbe. Filipkóné Nagy Mónika vezetésével nagy erőbedobással kezdte meg a gyermeknap jegyében létrejövő programok szervezését az egyesület. - Nagy örömmel készültük a rendezvényre, csakúgy, mint az általunk megkeresett csoportok, egyesületek - tudtuk meg a szervezőtől, aki nagyon bízik abban, hogy az időjárás kegyes lesz és meg tudják tartani a rendezvényt.

A programok 16 órakor kezdődnek a Fő téren, a májusfát a Szivárvány ovisok fogják kitáncolni. A fellépések sorát a Munkácsy iskolások nyitják meg a Kossuth utcán, őket követik a Tánc-Lánc AMI csoportjai, majd Horváthné Szabó Andrea Tündérkert dalolója szórakoztatja a gyermekeket. 18 órától a Szó és Kép Színpad: A három kívánság című mesejátéka következik, aztán ismét a tánccé lesz a fő szerep. Előbb AForce1 TSE, majd a Zsoodance fiataljai csillogtatják tehetségüket, 19:30-tól pedig a Pápai Cirkuszművészeti Egyesület artistái tartanak bemutatót. 20 órától a szervező Karibi Tánc Egyesület mutatja meg magát, a táncosokhoz bárki csatlakozhat is. A buli egészen éjfélig tart, Dj Paár Vilmos Cuban Vibes közreműködésével.

A kísérőprogramok is izgalmasnak ígérkeznek, lesz fotósarok, tűzoltó és rendőrautó, ott lesz a Pápai Társasjáték Klub, továbbá arcfestés és kézműves játszóház is várja a gyermekeket.

Szalóky Zsolt, a szervezők nevében kifejtette, meghallják azok kritikáját, akik szerint a Kossuth utca kicsi a Belvárosi Forgatag rendezvényeihez, ugyanakkor megértést kért a közönségtől, hiszen olyan egyedi hangulatot ad a helyszín ezeknek a rendezvényeknek, amely a Fő téren nem érvényesülne. Meglátása szerint attól ilyen hangulatosak a Belvárosi Forgatag programjai, hogy nincs színpad sem, szinte eggyé válik a fellépő és a közönség, amely gyakran be is kapcsolódik az előadásba. Ennek van olyan hátránya, hogy nem mindenki látja megfelelően a fellépőket, próbálnak ezen segíteni padok kihelyezésével. Köszönetet mondott a belvárosi üzleteknek, hogy ilyen nehéz gazdasági helyzeben is kitartanak és támogatják a rendezvényt, kiemelve az Édességműhelyt és a Vitafint Éttermet, amelyek a programok megvalósítását anyagilag is támogatták, továbbá a JMK-nak és az önkormányzatnak is megköszönönte az infrastruktúra biztosítását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 11:34, péntek | Helyi

Árokba csúszott egy autó a mihályházi bekötőúton

Olvasónk szerint egy Suzuki borult bele az út menti árokba.

2026. Május 14. 17:59, csütörtök | Helyi

Karibi hangulat Pápán – ismét érkezik a Belvárosi Forgatag

Május 22-én ismét megtelik élettel Pápa belvárosa: a Kossuth utcán rendezik meg a Belvárosi Forgatag következő alkalmát, amely ezúttal a gyermeknap és a karibi életérzés köré épül.

2026. Május 14. 17:43, csütörtök | Helyi

Távozik a pápai Várkertfürdő igazgatója

A városvezetés célja egy olyan komplex „Sportváros”, illetve sportnegyed kialakítása, amely országos szinten is egyedülálló lehetőségeket kínálna.

2026. Május 14. 07:33, csütörtök | Helyi

Ujvári Szilvia: a Várkertfürdőben jóval nagyobb lehetőség rejlik

Úgy látja, jelenleg egy fontos elem hiányzik a rendszerből: egy, a fürdőhöz és a sportlétesítményekhez kapcsolódó szállodafejlesztés.