Hírek
2012. Szeptember 07. 16:49, péntek |
Sport
Forrás: MTI
Paralimpia 2012 - Döntőben a női párbajtőrcsapat
Döntőbe jutott a kerekesszékes vívók pénteki versenynapján a magyar női párbajtőrcsapat a londoni paralimpián.
A Krajnyák Zsuzsa, Juhász Veronika, Dani Gyöngyi összetételű együttes a négy között óriási küzdelemben 45-40-re legyőzte a lengyel válogatottat az ExCeL sportközpont vívócsarnokában, mintegy kétezer néző előtt.
A magyar trió a közép-európai idő szerint 20:30 órára kiírt fináléban a kínaiakkal találkozik, akik a másik elődöntőben 45-42-re verték Hongkongot.
A női csapatverseny érmeit Áder János köztársasági elnök adja majd át.
Krajnyák már egy ezüstnél (párbajtőr egyéni) és egy bronznál (tőr egyéni), Dani pedig egy ezüstnél (tőr egyéni) tart a brit fővárosban, míg Juhász épp Krajnyáktól kapott ki a tőrözők bronzcsatájában. Külön motiváció lehet a trió számára, hogy Krajnyák pályafutásának négy bronz- és három ezüstérme, illetve Dani négy ezüstje mellett még egyikük sem diadalmaskodott paralimpián.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 11:00, péntek | Sport
Nemzetek Ligája - Az ukrán, a georgiai és az északír csapattal egy csoportban a magyarok
A magyar labdarúgó-válogatott Ukrajna, Georgia és Észak-Írország csapatával találkozik majd a 2026/2027-es Nemzetek Ligája B divíziójának 2-es csoportjában.
2026. Február 12. 16:00, csütörtök | Sport
Kós Hubert a világ második legjobb férfi úszója a swimswam szakportál szerint
Az úszó Kós Hubert a második azon a listán, amelyet a tekintélyes swimswam szakportál készített a 2026-os esztendőre előre tekintve.
2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport
Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban
A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.

