Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2024. Április 17. 13:41, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Pápai Történetek - Krahulcsán János volt a vendég

Pápai Történetek - Krahulcsán János volt a vendég

Közösen Pápáért Egyesület által szervezett programsorozat első alkalmán a pápai erdészet nyugalmazott igazgatója volt a meghívott vendég, aki szenvedélyes túrázó, 70 évesen járta először végig az El Camino-t.

Krahulcsán János 70 évesen járta először végig az El Camino-t, majd 80 évesen újra elindult a Szent Jakab úton. Előadásában mesélt útjairól, arról, hogy az első kilómétereket mezítláb tette meg, erre sokat edzette a lábát, bőrkeményedéseket növesztett rá, majd kénytelen volt felvenni strandpapucsot, amit aztán elég hamar elkoptatott. Ez azért volt számára fontos, mert a régi zarándokok saruban vagy mezítláb zarándokoltak, ő előttük szeretett volna tisztelegni. Aztán vásárolt magának egy túraszandált, az már több túrán kiszolgálta. Túráit szakaszosan tette meg, nem egyszerre járta azokat végig.

Vadász Krisztina mutatta be az előadót

A programra több tucat érdeklődő volt kíváncsi, akik kérdezhettek is az előadótól, a jelenleg 83 éves túrázó nagypapától.

A programsorozat májusban folytatódik, akkor a pápai pálosokról hallhatnak előadást az érdeklődők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi

Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát

Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.

2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi

Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros

Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi

Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán

Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.