Hírek
2025. Március 21. 19:14, péntek |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Pápa Város Pizzája: Füstölt szarvassonkás, pirított diós pizza nyerte a versenyt!
A Pápai Polgárok Városbarát Egyesület első ízben hirdette meg a gasztronómiai versenyt, amelyhez hat étterem csatlakozott.
Mind a hat étteremnek kreatív feladata volt: találjanak ki egy olyan pizzát, ami eddig nem szerepelt a kínálatukban. Az elmúlt hetekben bárki végigkóstolhatta a versenypizzákat és a számára legszimpatikusabbakra szavazhatott is. A mai napon pedig egy háromfős zsűri járta végig az éttermeket, hogy aztán kiválassza az idei nyertest!
A verseny színvonalát mutatja, hogy a zsűri tagjai között ott volt Farkas Richárd országosan ismert séf, Beller Zsuzsi gasztroblogger, valamint Gyimóti Tamás mesterszakács.

Mindannyian nagyon élvezték a zsűrizést, szemlátomást örültek annak, hogy valami megmozdult a pápai gasztronómiában. Szóba elegyedtek a szakáccsal, betekintettek a konyhába és mindenkihez volt egy-egy biztató szavuk. A pizzákat értékelő lapon pontozták. Mint mondták, mindenhol találtak pozitívumokat.
Értékelésük alapján két pizza emelkedett ki a mezőnyből, közülök nagyon szoros versenyben, de egyhangúlag a VitaFit Étterem és Kávézó Pizza della Baronessája került ki győztesen. Mascarpone alapon többek között füstölt szarvassonka, rozmaring, gorgonzola, aszalt paradicsom, pirított dió és fehér szarvasgomba olaj szerepelt a feltétek között, igazán különleges összhatást elérve.

A második helyet a Vespa Ételbár Pizza Felicitája szerezte meg. Fügés mascarponés alapon szarvasgomba olaj, lágy mozzarella, prosciutto sonka, burrata sajt, balzsamecet krém és bazsalikom került a ropogós tésztára.

A harmadik helyet, s egyben a közönségdíjat bezsebelő Pepó Pizzabár Almás-Tormás pizzát álmodott meg. Sajtos tormamártás, nagymama alma befőttje, pápai sült mestersonka és aprított tökmag szerepelt a feltétek között, egyedi ízélményt kölcsönözve.

A szervezők és a zsűri köszönetet mondott minden résztvevőnek, és azt ígérik, hogy jövőre folytatják, hiszen vándordíjról lévén szó, 2026-ban is meg lehet majd mérkőzni a Pápa Város Pizzája címért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:13, péntek | Helyi
Bejelentették Takács Péter választókerületi elnökségét Pápán
Várhatóan az egészségügyi államtitkár lesz a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje a jövő tavasz országgyűlési választáson.
2025. December 04. 19:52, csütörtök | Helyi
Angliában élő távoli rokon segített a pápai férfinak lakáshoz jutni
Az albérletben élő Gábort angliai rokona egy saját otthonnal ajándékozta meg.
2025. December 04. 18:10, csütörtök | Helyi
Gyűjtés indult a pápai újszülött osztály támogatására
Egy új, korszerű sárgaságmérő készüléket vásárolnának a pápai kórház újszülöttosztálya számára, a Pannonia Reformata Múzeum által elindított adománygyűjtés során.

