Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2022. November 30. 10:20, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Rendőrség

Pápa és környéke közbiztonságát vitatták meg

Pápa és környéke közbiztonságát vitatták meg

2021. év azonos időszakához képest 2022-ben a regisztrált bűncselekmények száma ezidáig csökkenő tendenciát mutat, bár a vagyon elleni bűncselekmények száma némileg emelkedni kezdett.

A 2022. november 29-én megrendezett fórum összehívását a Pápai Rendőrkapitányság kezdeményezte, amelyre meghívást kaptak a járás polgármesterei, a rendőrség társszervei, az oktatási intézmények fenntartói, a nemzetiségi önkormányzatok vezetői, valamint a történelmi egyházak képviselői.

A rendezvényen elsőként Regdon László rendőr ezredes, kapitányságvezető mutatta be a rendőrség kapcsolatát az együttműködő szervezetekkel, beszélt továbbá a rendőrség 2023. évi céljairól, valamint beszámolt a Pápai járás közbiztonsági, bűnügyi és baleseti helyzetéről. Elmondta, hogy a 2021. év azonos időszakához képest 2022-ben a regisztrált bűncselekmények száma ezidáig csökkenő tendenciát mutat, bár a vagyon elleni bűncselekmények száma némileg emelkedni kezdett.

Kiemelte, hogy a balestek kialakulásában továbbra is a sebességtúllépés az elsődleges ok, ennek okán ismertette a traffiboxokban rejlő lehetőséget, amellyel Pápa városa élt is, hiszen már három helyiutcában találkozhatnak sebességmérő műszer elhelyezésére alkalmas berendezésekkel az autósok.

A kapitányságvezető beszámolóját követően dr. Sallai-Üst Judit rendőr százados, hivatalvezető ismertette a szerződéses határvadász, a 10 hónapos rendőrjárőr képzés és az iskolaőri szolgálat jelentkezési feltételeit, a képzések időtartamát, a várható munkabéreket és a béren kívüli juttatásokat.

A fórumot megtisztelte hozzászólásával Miklósi-Hosszú Ödön Koppány református lelkész, Pintér Imre Lovászpatona, valamint dr. Áldozó Tamás Pápa polgármestere is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 07:35, péntek | Helyi

Hőségriasztás - Grőber Attila: Fokozottan figyeljünk magunkra és egymásra

Piros figyelmeztetés van érvényben, a következő napokban tartós kánikulára kell számítani. Grőber Attila, Pápa polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljenek saját magukra és egymásra is.

2026. Július 30. 16:36, csütörtök | Helyi

Négy vízsugárral oltják a lángokat a Török Bálint utcában

Egy sorház legszélső lakásában keletkezett tűz Pápán, a Török Bálint utcában.

2026. Július 30. 13:18, csütörtök | Helyi

Magyarország 365 fotókiállítás nyílik a Pannonia Reformata Múzeumban

Augusztus 18-án különleges fotókiállítás nyílik Pápán: a Pannonia Reformata Múzeum időszaki kiállítóterében láthatja a közönség a Magyarország 365 válogatott fotóit.

2026. Július 30. 08:08, csütörtök | Helyi

A Városházán fogadták az új megyei rendőrkapitányt

A Városházán tett bemutatkozó látogatást Molnár Gábor rendőr dandártábornok, a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság új vezetője.