Városlista
2026. augusztus 14, péntek - Marcell

Hírek

2020. Szeptember 14. 10:34, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztrációk: mti

Öten meghaltak, 844-gyel nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Öten meghaltak, 844-gyel nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Elhunyt öt idős, krónikus beteg, és újabb 844 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu hétfőn.

A kormányzati portálon azt írták: 13 153-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 642-ra emelkedett, 4117-en már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 8394. Az aktív fertőzöttek 42 százaléka, az elhunytak 58 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti.

Kórházban 287 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 16-an vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 26 668-an vannak, a mintavételek száma 549 211.

Kiemelték, ahogy az új fertőzések adatai is figyelmeztetnek, a járvány második hulláma zajlik Magyarországon, a vírus már közösségben terjed. A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsa, és ne hagyja, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat, ezért a már érvényben lévő és könnyen betartható általános szabályoknak most még nagyobb a jelentősége.



Kérik, hogy az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön a kötelező maszkviselés szabályait mindenki szigorúan tartsa be.

Mint írták, a közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerülni kell azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsák a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossanak kezet.

Akinél külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, az szigorúan tartsa be. Bárki, akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát - hangsúlyozták.

Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérik, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenni a fertőzések elkerüléséért - áll a közleményben.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (5640) és Pest megyében (1852) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (748), Komárom-Esztergom (469), Hajdú-Bihar (491) és Győr-Moson-Sopron megye (442). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (85).

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 13. 16:00, csütörtök | Belföld

Magyarországnak köszönetet mondva jelentette be a Trump-adminisztráció a Genfi Konszenzus Nyilatkozat titkárságának Washingtonba költöz

Magyarországnak az eddigi munkáért köszönetet mondva jelentette be az amerikai külügy- és egészségügyi miniszter közös közleményben a Genfi Konszenzus Nyilatkozat titkárságának Washingtonba költözését szerdán.

2026. Augusztus 13. 07:31, csütörtök | Belföld

Már járható a 8-as főút és közlekednek a vonatok is az ösküi tűznél

Még dolgoznak a tűzoltók, de már járható a 8-as főút és közlekednek a vonatok is Veszprém vármegyében, az ösküi tűznél - közölte a Mávinform és a rendőrség csütörtök reggel.

2026. Augusztus 13. 07:29, csütörtök | Belföld

Dunai fenékküszöb építéssel és bárkasüllyesztéssel emelnék a Duna szintjét Paksnál

Egy dunai fenékküszöb építésének azonnali megkezdését rendelte el a kormány a paksi atomerőmű és Dunaszentbenedek település között.

2026. Augusztus 12. 11:00, szerda | Belföld

Államfőválasztás - Fidesz-KDNP: Baka András nem méltó Magyarország köztársasági elnökének

Méltatlannak nevezte a köztársasági elnöki tisztségre az államfőnek kedden megválasztott Baka Andrást a Fidesz és KDNP frakcióvezetője a Facebookon.