Hírek
2020. December 04. 11:22, péntek |
Belföld
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Öt hónapon át járták az ország benzinkútjait a fizetés nélkül tankoló vádlottak
Huzamos ideig lopott üzemanyaggal autózott az a férfi, aki ellen végül 17 rendbeli üzletszerűen elkövetett lopás miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség.
A 27 éves férfinak volt egy 25, illetve egy 30 éves társa is, akik közül előbbi nyolc, utóbbi három alkalommal vett részt a bűncselekmények elkövetésében.
Az ügy fő vádlottja, a 27 éves férfi 2018. augusztus közepétől 2019. január közepéig összesen 26, az ország különböző pontjain lévő, így budapesti, fóti, érdi, százhalombattai, diósdi, székesfehérvári, balatonakarattyai, győri, győrújbaráti, az M3-as autópályán Polgárdinál álló, valamint nagyvázsonyi benzinkutaktól távozott úgy, hogy az általa, vagy az éppen vele lévő társa által tankolt üzemanyagért nem fizetett. A vádlottak sokszor kannákba is tankolták a diesel vagy benzin üzemanyagot.
A három férfi nem válogatott a benzinkutak között, a 26 benzinkút hat különböző olajipari cég logóját viselte, amelyek összesen 17 cég üzemeltetésében működtek, a lopások rendbeliségét pedig ez utóbbi körülmény határozta meg. Az okozott kár összességében meghaladja a 650 000 forintot, egy-egy alkalommal a legkisebb összeg 9999 forint, a legnagyobb pedig 99 014 forint volt, amelyet ki kellett volna fizetniük.
Mindhárom elkövető volt már korábban büntetve, a 30 éves férfit alig két hónappal az első üzemanyaglopás elkövetését megelőzően ítélték végrehajtandó börtönbüntetésre más jellegű bűncselekmények miatt.
Az ügyészség mindhárom férfival szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a Veszprémi Járásbíróság felé.
A kép csak illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 07:22, szerda | Belföld
Kövér László: a jelenlegi Európai Bizottság Magyarországot az unió fekete bárányaként kezeli
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

