Hírek
2023. Augusztus 28. 11:48, hétfő |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Olyan részeg volt a Malomsoknál elfogott buszsofőr, hogy alig tudta az úton tartani a járművet
Bejelentés érkezett a rendőrségre 2023. augusztus 26-án 20 óra körül arról, hogy Malomsok külterületén közlekedik egy autóbusz, melynek sofőrje feltehetően ittas, mivel alig tudja az úttesten tartani a járművet.
Az egyenruhások a bejelentést követően azonnal indultak az autóbusz felkutatására, majd megállították a járművet, és igazoltatták annak vezetőjét. A 43 éves Győr-Moson-Sopron vármegyei férfival szemben a rendőrök alkoholszondás vizsgálatot végeztek, mely pozitív eredménnyel zárult - írja közösségi oldalán a Veszprém vármegyei rendőrség.
A járőrök a férfit ezután további mintavételre előállították a Pápai Rendőrkapitányságra, vezetői engedélyét elvették, és ellene ittas járművezetés gyanúja miatt büntetőeljárást kezdeményeztek.
Az autóbuszon csak a férfi egyik hozzátartozója tartózkodott.
A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság ismét nyomatékosan felszólítja a járművezetőket, - és külön azokat, akik több utas életéért és testi épéségéért felelnek - hogy a vezetés megkezdése előtt ne fogyasszanak szeszes italt! Az alkoholfogyasztás hátrányosan hat a vezetési képességre, ezért az a járművezető, aki ittasan volán mögé ül, saját és mások életét is fokozott veszélynek teszi ki!
Ittas vezetés esetén a rendőrök mindig bevonják a sofőr jogosítványát, és különösen veszélyes ez azokra nézve, akiknek a járművezetés a pénzkereseti forrása. Ne kockáztasson!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

