Hírek
2022. Október 23. 17:18, vasárnap |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Október 23. - Külön megemlékezést tartott az egyesült ellenzék Pápán
A Magyar Pieta 1956 szobornál megtartott koszorúzáson Süle Zsolt azt mondta, hogy nem szeretnének egy rendezvényen részt venni azokkal, akik relativizálják, vagy hallgatólagosan támogatják a putyini agressziót.
- Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulóján emlékezünk. Úgy döntöttem, hogy ezen a napon nem veszünk részt azon a városi megemlékezésen, amelyen a kormánypárti politikusok is szerepelni fognak, és ehhez a gondolatomhoz a többi ellenzéki párt is csatlakozott. Ezen a jeles napon az ellenzék egységesen emlékezik meg az '56-os szabadságharcosokról. Döntésünket az motiválta, hogy nem szeretnénk egy rendezvényen részt venni azokkal a kormányzati szereplőkkel, akik nagyon sok esetben relativizálják, vagy hallgatólagosan támogatják a putyini agressziót. Úgy gondolom, hogy egyetlen háború indítása sem indokolható. Mi nagyon jól tudjuk, hogy milyen az, ha az orosz medve halálos ölelésébe kerülünk. Nem tehetjük meg, hogy most csendben, szótlanul támogatjuk ezt az agressziót. Nem tehetjük meg, amikor azokra az '56-os pesti srácokra emlékezünk, akik akár puszta kézzel, vagy éppen csuzlival próbálták megállítani az orosz-szovjet tankokat, hogy most ugyanazoknak a tankoknak, vagy politikai irányítóiknak tapsoljunk és őket fedezzük. Ehelyett ma is ki kell mondanunk, hogy ruszkik haza! - fogalmazott az önkormányzati képviselő.

A megemlékezés koszorúzással és a Himnusz közös eléneklésével zárult.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 17:31, kedd | Helyi
Baleset miatt pótlóbusz jár Vaszar–Pápa–Mezőlak útvonalon
2026. Április 21. 11:11, kedd | Helyi
Elhunyt Csót polgármestere, Kékesi István
Mély megrendüléssel értesült a közösség arról, hogy elhunyt Csót község hosszú ideje szolgáló, nagy tiszteletnek örvendő polgármestere, Kékesi István.
2026. Április 21. 07:46, kedd | Helyi
Elkészült az útjavítás a Fő téren, újra zavartalan a közlekedés
Kicserélték a kimozdult köveket és kijavították a kövek közti fugát a Fő téren átvezető úton.
2026. Április 20. 09:03, hétfő | Helyi
Ismét olyan elnöke lehet az Országgyűlésnek, aki ezer szállal kötődik Pápához
16 éven át a pápai származású Kövér László volt a házelnök, a kormányváltást követően pedig az a Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke, aki szintén számos ponton kapcsolódik városunkhoz.

