Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2011. Július 20. 07:41, szerda | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Nem találnak párra a japánok

Nem találnak párra a japánok

Japán statisztikai adatok szerint az elmúlt évszázadban többszörösére nőtt az egyedül álló fiatal felnőttek aránya.

Keresik, de nem találják

A japán belügyminisztérium megbízásából készült adatfelvétel szerint a 30-34 év közötti fiatal felnőtt férfiak közel fele egyedülálló. Szakértők szerint az elöregedő társadalom és a krónikusan alacsony születésszámok ijesztő következménye, hogy míg az 1950-es években ugyanezen korcsoportnak 8, a 1980-as években 20 százaléka volt agglegény, mára ez az arány elérte a 46,5 százalékot.

A harmincas éveik elején járó fiatal nők családi állapota sem biztatóbb: körükben ma 30 százalék körüli a hajadonok aránya.

Helyi felmérés szerint a japán felnőttek egyedülállóságának bizonyosan nem az az oka, hogy a szingli státuszra vágynának: korábbi kutatás szerint a még nőtlen, férjezetlen felnőttek 90 százaléka igenis szeretne megházasodni. Magányosságuk oka több faktor kombinációjára vezethető vissza: mind a gazdasági bizonytalanság, mind a társadalom demográfiai jellemzői nehezítik pár találási esélyeiket.

Címkék: statisztika

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld

Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz