Hírek
2018. December 25. 13:18, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Nem csökkent a terrorfenyegetettség Európában
Az elmúlt évben Európa nem szembesült nagyobb terrortámadással, de csak a terroristák eredményessége mérséklődött, nem a fenyegetettség - mondta Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatornán kedden
Hangsúlyozta, hogy a brit titkosszolgálat értesülései szerint az Al-Kaida újra erősödik, így - tette hozzá - nem kizárt, hogy visszatérnek Európába a terrortámadások. Ezek kivédésére a szakértő a rendfenntartó szervek és a hatóságok közötti nemzetközi együttműködések erősítését javasolja. A magányos elkövetők ellen viszont - fogalmazott - csak a látható rendőri jelenlét adhat némi védelmet.
Gyarmati István nehezen jóvátehető hibának nevezte, hogy az Egyesült Államok kivonul a Közel-Keletről, a légicsapásokat pedig azonnali hatállyal beszünteti. Az amerikai befolyás gyengülésével a térségben Oroszország és Irán nyer teret, Izrael pedig egyre nagyobb külső nyomásra számíthat - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 15:00, szerda | Külföld
Koszovó szerint fenyegetést jelentenek a Szerbia által beszerzett kínai rakéták
2026. Március 18. 13:00, szerda | Külföld
Uniós vezetők: az EU intenzív megbeszéléseket folytat a Barátság kőolajvezeték újraindítása érdekében
2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld
Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját
Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása
2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld
Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba
Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.

