Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2012. Június 29. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem biztos, hogy meg tudnak állapodni a bankok a kormánnyal

Nem biztos, hogy meg tudnak állapodni a bankok a kormánnyal

A magyar kereskedelmi bankok „intenzív és nagyon nehéz” tárgyalásokat folytatnak a kormánnyal a pénzügyi tranzakciós adó kapcsán, mondta a Bankszövetség alelnöke, Kovács Levente, a Bloomberg hírügynökség szerint.

Kovács Levente úgy véli, van esélye, hogy nem is jutnak megegyezésre. A Parlament az őszi időszakban szavazhat a tranzakciós adóról, Kovács szerint.Mivel a Bankszövetség – a kormánnyal decemberben egyeztetett – 60 milliárd forintos maximum terhet tart elképzelhetőnek, a kormány viszont 355 milliárd forintos terhet róna a bankszektorra, így valóban elég távol vannak az álláspontok. Az Equilor elemzői úgy gondolják azonban, hogy a tervezett 283 milliárd nem fog tudni befolyni a tranzakciós adóról, így még változhatnak a tranzakciós adó kondíciói.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka