Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2017. November 09. 20:08, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Nem akarunk bevándorlóország lenni - Lakossági fórumot tartott Pápán a Fidesz és a KDNP

Nem akarunk bevándorlóország lenni - Lakossági fórumot tartott Pápán a Fidesz és a KDNP

Kovács Zoltán országgyűlési képviselő meghívására Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere tartott előadást a Soros-tervről szóló nemzeti konzultáció kapcsán.

Kovács Zoltán országgyűlési képviselő elmondta, a Soros-tervről szóló nemzeti konzultációs kérdőívek a napokban Pápára is megérkeztek. - A lakossági fórumon tájékoztatni kívánjuk a polgárokat arról, hogy mit is jelent a Soros-terv és milyen veszélyekkel jár. A képviselő bemutatta a nemzeti konzultációs kérdőívet, melynek kérdéseit könnyen megválaszolhatóként jellemezte.

A meghívott előadó elmondta, a demokráciához hozzá tartozik, hogy az embereket időről-időre kiemelten fontos kérdésekben megkeressék, konzultációra hívják, lehetőséget adjanak arra, hogy véleményt formáljanak. Cser-Palkovics András hozzátette, az ilyen lakossági fórumokon elmondják az érveiket, adatokat, amelyek amellett szólnak, hogy miért nem szeretnék, ha Magyarország a bevándorlók országává válna és hogy a magyar embereknek legyen meg a joga elndöntei, hogy kikkel kíván együtt élni. Az ilyen alkalmakkor a polgárok vélemyényére is kíváncsiak, akik kérdéseket is feltehetnek a lakossági fórumokon.

- Az emberek mindennapjaiban az egyik legfontosabb kérdés, hogy biztonságban érzik-e magukat. Az egyik legfontosabb kérdés, hogy az a biztonság, amit kivívtunk magunknak, amit sikerült elérnünk, az fenntartható-e. Akkor lesz fenntartható, ha mi dönthetjük el, hogy kikkel kívánunk együtt élni, ha meg tudjuk védeni a saját értékeinket, a saját kultúránkat. Ez fogja megteremteni annak a lehetőségét, hogy a következő esztendőkben is biztonságban élhessünk - fogalmazott Cser-Palkovics András.

Az előadó kivetítő segítségével mutatta be népes hallgatóságának a Soros-tervet és annak veszélyeit. A székesfehérvári polgármester úgy látja, nincs más politikai erő ma Magyarországon, mely meg tudná védeni az országot, ez a mostani konzultáció és a jövő évi választások tétje is.

Cser-Palkovics András szerint a biztonság, a magyar kultúra, értékek megőrzése kérdésében van egy erőteljes közmegegyezés. - Mi szeretnénk azokat is megszólítani, akik ezekben a kérdésekben egyetértenek velünk, még ha más területen vitáink is vannak. Ezt azért tartjuk fontosnak, mert szeretnénk elérni, hogy ebben a kérdésben közmegegyezés alakuljon ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:20, csütörtök | Helyi

Üzleteket fosztogatott a 18 éves pápai fiatal

Fiatal kora ellenére meglehetősen hosszú a bűnlajstroma.

2026. Január 29. 07:00, csütörtök | Helyi

Grőber Attilával egyeztetett Molnár Bálint

Egyeztetést folytatott Grőber Attila, Pápa város polgármestere és Molnár Bálint, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje Pápa jelenlegi helyzetéről és a város jövőjét érintő legfontosabb kérdésekről.

2026. Január 28. 17:44, szerda | Helyi

InfoPápa Podcast - Takács Péterrel beszélgettünk helyi és országos ügyekről

Az egészségügyért felelős államtitkárral közel egyórás interjút adott az InfoPápának. A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje szoros eredményre számít áprilisban. Országos és helyi ügyekről is kérdeztük.

2026. Január 27. 15:33, kedd | Helyi

Reagált Lázár János kijelentésére a pápai cigányönkormányzat elnöke

Németh Richárd véleményét egy podcast beszélgetésben kérdeztük a közlekedési miniszter rasszista mondatairól.