Hírek
2011. December 20. 07:42, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem ad több jelzáloghitelt az AXA
A francia tulajdonú bank- és biztosítási csoport magyarországi fióktelepének honlapján egy szűkszavú közlemény található.
Ezen a következő olvasható. 'Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy az AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepe 2011. december 15. napjától felfüggesztette a jelzáloghitelek értékesítését, így 2011. december 15 -től a Bank ezirányú hitelkérelmet nem fogad be.'
A bankcsoport magyarországi leánypénzintézete masszívan veszteséges. Már a pénzintézeti különadó érzékenyen érintette, majd jött a nyugdíjpénztári rendszer átalakítása (szintén több milliárdos árbevétel kiesés), végül pedig a rögzített árfolyamú végtörlesztés. A bank egyelőre nem kommentálta döntésének hátterét, de valószínűnek tűnik, hogy fokozatosan kivonul a magyar piacról.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

