Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2017. Február 16. 09:11, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.

Négy baleset a héten

Négy baleset a héten

Az elmúlt héten - 2017. február 6. és 2017. február 12. között - négy közlekedési baleset helyszínén intézkedtek a pápai rendőrök.

Az ütközések valamennyi esetben anyagi kárral jártak, személyi sérülés nem történt. A káresemények két ízben Pápán, két alkalommal lakott területen kívül következtek be. Az elsődleges adatok szerint a balesetek kialakulásában a jobbra tartási kötelezettség elmulasztása és a szabálytalan hátramenet játszotta a főbb szerepeket, míg egy gépjármű úttesten áthaladó vaddal ütközött.

A Pápai Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy járművel az úttesten – az előzés és kikerülés kivételével – annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni. A vadelütések elkerülése érdekében pedig célszerű a vadveszélyt jelző táblák hatálya alatt mérsékelni a haladási sebességet és javasolt vadriasztó síp felszerelése a járműre.

A kép csak illusztráció

Címkék: baleset, rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 03. 07:00, vasárnap | Helyi

Majális a múzeumban: kézműves programokkal, néptánccal és sok mosollyal telt meg a református udvar

Vidám forgatag, népzene, kézműves foglalkozások és családi programok várták az érdeklődőket szombat délután a Pannonia Reformata Múzeum udvarán, ahol idén is megrendezték a hagyományos Múzeumi Majálist.

2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi

Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát

Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.

2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi

Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros

Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.