Hírek
2014. Augusztus 15. 14:09, péntek |
Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányág
Nagymamáját lopta meg
Nagymamáját lopta meg az a Pápa környéki településen élő 17 éves lány, aki ellen a nyomozást a Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya vádemelési javaslattal fejezte be.
A rendelkezésre álló adatok szerint 2014. július 23-án a fiatal lány pénzt kért a vele együtt lakó nagymamájától arra hivatkozva, hogy távol élő édesanyját szeretné meglátogatni. Az idős asszony a ruhák alá rejtett pénztárcájából elővette a vonatjegyre kért összeget és átadta azt unokájának. Ezt követően pár percre magára hagyta a szobában a lányt, aki ezt kihasználva magához vette a 77 éves idős asszony még megmaradt több tízezer forintját is. Rák Szilárd r. törzszászlós és Ruip Lajos r. őrmester körzeti megbízottak másnap a faluban igazoltatták a fiatalkorút, akit az előállítását követően gyanúsítottként hallgattak ki. A lány elismerte tettét, s azt is elárulta, hogy a pénzt azonnal elköltötte ruhákra.
A Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a 17 éves lány ellen lopás vétség megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozás iratait a napokban vádemelés kezdeményezésével küldte meg a Veszprémi Járási Ügyészségnek.
Fotó illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 11:09, kedd | Helyi
Pápára is került az új mentőautókból
Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át a Pápai Mentőállomás vezetőjének az új gépjármű kulcsát.
2026. Január 20. 09:43, kedd | Helyi
Gyönyörű a sarki fénnyel díszített pápai Fő tér!
Magyarországon ritkán látható égi jelenséget örökített meg a pápai fotográfus.
2026. Január 20. 09:36, kedd | Helyi
A szolidaritási adó újabb emelését bírálta Molnár Bálint
Sajtótájékoztatót tartott a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, aki a 2026-os költségvetéshez kapcsolódó szolidaritási adó emelését és annak önkormányzatokat érintő hatásait bírálta.
2026. Január 19. 07:48, hétfő | Helyi
Takács Péter kihívásként éli meg, hogy a szülőföldjén élőket szolgálhatja
A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje hosszabb interjút adott a Pápai Iránytűnek.

