Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2012. Szeptember 16. 18:11, vasárnap | Helyi
Forrás: PÁNKE

„Minden gyermek egyformán fontos.”

„Minden gyermek egyformán fontos.”

A PÁNKE ismét gondolt a gyermekekre és a Gyermekek Világnapjára

A Pápai Nagycsaládosok Közhasznú Egyesülete tagjai második éve vesznek részt a Gyermekek Világnapja alkalmából szervezett akcióban, hogy felhívják a figyelmet a gyermekek kiszolgáltatottságára és védelmezésük szükségességére. Pápa kedvelt sétáló utcájában, a Kossuth utcán állították meg az arra járó gyerekeket, hogy egy-egy kis ajándékcsomaggal, lufival kedveskedjenek nekik, az érdeklődő szülőket pedig tájékoztatták az esemény okáról, a gyermekek jogairól, illetve az Egyesület tevékenységéről. A 110 darab ajándékcsomag - melyek mindegyike egy-egy apró játékot és egy-egy édességet is tartalmazott - gyorsan elfogyott, a megajándékozott gyerekek nagyon örültek a figyelmességnek. A PÁNKE tagjai ezután egy zsák játékot adtak át a Gróf Esterházy Kórház gyermekosztályának is, hogy lehetőség szerint könnyítsenek a kis betegek bent tartózkodás okozta szorongásán és félelmein.


Az ajándékok részben a PÁNKE saját költségvetéséből, illetve a tagok adományaiból, részben pedig civil összefogásból adódtak össze. Két pápai cég engedélyezte, hogy a PÁNKE játékgyűjtést indítson a dolgozók körében, a rendezvény megvalósítása érdekében. Ezúton is köszönjük ezt a pozitív hozzáállást, és mindazok segítségét, akik bármilyen aprósággal hozzájárultak, hogy oly sok mosoly rajzolódjon a gyermekek arcára.

„... És ijesztő volt odalentről,
hogy olyan nagyok a nagyok,
hogy mindent tudnak és erősek
s én gyönge és kicsi vagyok.
Minden lenézett, megalázott,
és hórihorgas vágy emelt
-föl! föl!- mint az első hajóst, ki
az egek felé szárnyra kelt. …”
Szabó Lőrinc: Lóci óriás lesz
részlet

„1954 óta az UNICEF kezdeményezésére szeptember 20-án tartjuk A GYERMEKEK VILÁGNAPJÁT, elsősorban a fejlődő országok gyermekeinek támogatására. E napon felhívást intéznek a világ országaihoz annak érdekében, hogy támogassák és védelmezzék a gyermekek 1959. évi ENSZ-deklarációban megfogalmazott jogait.”

Krasztel Lászlóné elnök

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi

Kulja András járt választókerületünkben

A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.

2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi

Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében

Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

2026. Március 16. 12:00, hétfő | Helyi

Ők kaptak idén városi kitüntetést Március 15-én

2026. Március 16. 11:30, hétfő | Helyi

Lehet-e kampányrendezvényt tartani oktatási intézményben?