Hírek
2013. Január 04. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Mikrochipért rohamozták az állatorvosokat
Január elsejétől már büntethetők a kutyatulajdonosok, ha kedvencükben nincsen mikrochip. A Békés Megyei Hírlap úgy tudja, előfordult, hogy hiánycikk volt a chip. A kutyák mikrochippel való megjelölése nem új keletű dolog. Dr. Muntyán János orosházi állatorvos azt mondta a lapnak, ezt a tevékenységet évek óta végzik.
'A rendelet előírja, hogy januártól a kedvtelésből tartott állatok esetében a négy hónaposnál idősebb ebek csak elektronikus transzponderrel (chippel) megjelölve tarthatók. December utolsó napjaiban óriási volt nálunk a roham, szinte kizárólag chipes jelöléseket végeztünk. Fontos felhívni a gazdik figyelmét arra, hogy kérjék a beültetést végző orvostól, hogy regisztrálja a chip adatait az országos nyilvántartási rendszerbe' — hangsúlyozta Muntyán doktor. Megerősítette, sok helyen volt fennakadás az utóbbi napokban, mert elfogyott a chip. A forgalmazók se készültek fel erre. Információk szerint a nagykereskedők a hét végére szállítanak és megszűnik a beszerzés körüli gond. Az állatorvos azt mondta, eddig is voltak kutyatartók, akik ezt igényelték, netán külföldre utaztak kedvencükkel és feltétel volt a chip megléte. A chipes azonosítás egy elkeveredett állat esetében is életmentő, hiszen könnyebben vissza tudja kapni elveszett kedvencét a gazdi.
Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője arra kéri az önkormányzatokat, a helyi fórumokon segítsék elő, hogy minden kutyatulajdonos szerezzen tudomást a chipbeültetési kötelezettségről. Sajnos, a kisebb településeken vagy a szegényebb területeken a kötelező féregtelenítés, a veszettség elleni oltás is rendszerint elmarad, pedig a védelem nélküli állatokon keresztül az emberek egészsége is veszélybe kerülhet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet

