Hírek
2017. Február 28. 08:55, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Megütötte a polgármestert egy közfoglalkoztatott Zalában
Vádat emeltek egy közmunkás ellen, aki ököllel arcul ütötte a polgármesterét - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.
A büntetlen előéletű férfit 2015 nyara óta alkalmazta közfoglalkoztatottként a magyarszentmiklósi önkormányzat.
A polgármestertől tavaly ősszel arra kapott megbízást, hogy a falu templomának felújítására szánt építőanyagot pakolja be a tűzoltószertárba. A férfi megtagadta a telefonon kapott utasítás végrehajtását, mire a polgármester közölte vele, hogy akkor megszünteti a munkaviszonyát.
Másnap a férfi a kultúrházban felszólította a polgármestert, hogy mondjon le, majd ököllel arcon ütötte, leszakította a pólóját és a nyakláncát. A polgármester nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.
A Nagykanizsai Járási Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak és könnyű testi sértés miatt emelt vádat a férfi ellen, és közérdekű munka kiszabását indítványozta büntetésként.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

