Hírek
2020. Július 16. 08:51, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Varga György
Megsemmisítették tűzszerészek a Bükön talált világháborús légibombát
Robbantással megsemmisítették a tűzszerészek azt a második világháború idejéből származó 250 kilogrammos légibombát, amit a Vas megyei Bükön találtak egy közművesítés alatt álló területen
- közölte a honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje szerdán késő este az MTI-vel.
Gajdos Milán hadnagy elmondta: a robbanószerkezetet egy közeli zárt, robbantásra alkalmas területre vitték, ahol biztonságosan megsemmisítették.
A tűzszerészeti munkálatok idejére a rendőrség szakaszosan lezárta a környékbeli utakat és a vonatközlekedés is szünetelt, az utasokat Bük és Lövő között vonatpótló autóbuszok szállították.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

