Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2025. Július 22. 09:31, kedd | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Megölte újszülött gyermekét, életfogytiglant kaphat

Megölte újszülött gyermekét, életfogytiglant kaphat

Korábban hat gyermeket is szült a nő, a gyámhivatal elvette tőle őket.

Többszörösen minősülő emberölés bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség azzal a 30 éves nővel szemben, aki 2023 karácsonyán az egyik Pápa-környéki faluban, a kertjükben megszülte és magára hagyta élve született leánygyermekét.

A vádirat szerint az asszonynak a 14 éves korától fennállt élettársi, majd házastársi kapcsolatából 2021-ig hat gyermeke született, akiknek a megfelelő elhelyezését, ellátását a szülők nem tudták biztosítani, s ezért a gyermekek előbb védelembe vétel alá kerültek, majd a gyámhivatal a vádlott 2021-ben született gyermekét a születése után, a többi gyermeket pedig 2023 nyarán nevelésbe vette.

A vádlottat a döntés megviselte, és elhatározta, hogy nem vállal több gyermeket, ám 2023-ban ismét állapotos lett. Az asszony ezért terhességmegszakításra jelentkezett, de annak előrehaladott volta miatt az abortuszra már nem volt lehetőség. A vádlott tisztában volt vele, hogy a gyermekeit hamarosan elviszik tőle, s ez még inkább megerősítette a korábbi elhatározását.

Miután a vizsgálat után tíz nappal a gyermekeit elvitték, eldöntötte, hogy a születendő gyermeket nem tartja meg, s ezért a terhességét mindenki, még a szűk rokonság és a férje előtt is letagadta, a magzat egészséges fejlődéséről pedig egyáltalán nem gondoskodott, életfeltételeinek biztosítása érdekében semmit nem tett.

A vádlottnál a szülés 2023. december 24-én indult meg, amikor a nő kiment a házuk kertjébe, s ott a hideg időben életképes leánygyermeket szült, akit azután egy kabátba csavarva a kert végében lévő lomok közé rejtett, tudva, hogy mindez a gyermekének halálához vezet.

Az élve született gyermek már azzal súlyos koponyasérüléseket szenvedett, hogy a születése során a fagyos talajhoz ütődött, halála pedig ezen sérülések, valamint a hideg, az ellátatlanság és magára hagyatottság következtében a születését követő rövid időn belül bekövetkezett.

Az ügyészség a vádiratában az asszonnyal szemben életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabására, a közügyek gyakorlásától történő eltiltására, valamint valamennyi, az esetlegesen később születendő gyermeke tekintetében is a szülői felügyeleti jogának megszüntetésére tett indítványt az ügyben eljáró Veszprémi Törvényszéknek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 11:19, szerda | Helyi

Szénabálák égtek Marcaltőnél

A tűzoltók három vízsugárral fékezték meg a lángokat.

2026. Július 22. 07:33, szerda | Helyi

Forgalmi és parkolási korlátozások a Március 15. téren

Az E.ON tájékoztatása szerint 2026. július 21. és július 24. között transzformátor-állomás cseréje miatt ideiglenes forgalmi és parkolási korlátozások lépnek életbe Pápa belvárosában, a Március 15. téren.

2026. Július 21. 20:09, kedd | Helyi

Országos bajnokságot rendeznek a Bakonyban – kerékpárosokra kell számítani az erdei utakon

Július 26-án, vasárnap rendezik meg a Bakony Gravel Országos Bajnokságot, amelynek versenyközpontja a Huszárokelőpusztai Vadászház lesz.