Hírek
2012. Június 15. 13:06, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Megkezdődött a Pápa - Marcaltő közötti út felújíítása
Kilenc kilométer utat újítanak fel Pápa és Marcaltő között csaknem kilencszázmillió forintért - hangzott el a munkaterület átadásáról tartott pápai sajtótájékoztatón csütörtökön.
Kovács Zoltán Veszprém megyei kormánymegbízott elmondta, hogy az Új Széchenyi Terv keretében a három és négy számjegyű utakat felújítják, erre a kormányzat sok száz milliárdot költ. A Pápa-Marcaltő közötti szakaszt csütörtökön átadták a kivitelezőnek, aki pénteken megkezdi a munkát, és a tervek szerint szeptember közepére el is készül a felújítás.
A Pápa-Marcaltő közötti, csaknem kilenc kilométeres úttal egyidejűleg elkészül a marcaltői Rába-híd felújítása is, amely az eddigi 20 tonna helyett 40 tonna teherbírású lesz, így a most felújítandó úton nőhet a teherforgalom - mondta a kormánymegbízott.
Fekete János, a Magyar Közút Zrt. Veszprém megyei igazgatója közölte, hogy az útszakasz hat méter széles lesz, másfél méteres útpadkával és négy buszöböllel, emellett új vízelvezető rendszert is építenek hozzá.
Az MTI kérdésére elmondta: a három megye (Fejér, Veszprém és Komárom) összesen 17,1 milliárd forintot költhet az alsóbb rendű utak felújítására; Veszprém megyében mintegy 50 kilométernyi út újulhat meg.
Fotó: Kormányhivatal.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 16:45, kedd | Helyi
2026:REFI - Újra megnyílt a Somogyi Galéria
2026. Június 16. 10:46, kedd | Helyi
Köztéri kamerákat szerelnek fel Pápán
Az egyik közlébe már került is belőlük.
2026. Június 16. 10:13, kedd | Helyi
Egyelőre lezárva marad a Plébánia sor
A Pápai Játékfesztivál miatt megváltozott belvárosi forgalmi rend egyelőre érvényben marad, javítják a szakemberek a kimozdult köveket.
2026. Június 16. 07:34, kedd | Helyi
Nagyacsádi gyermekek segítették a rendőrség munkáját, jutalmat kaptak
Két nagyacsádi gyermek fontos információval segítette a rendőröket egy eltűnt személy megtalálásában.

