Hírek
2014. Április 09. 09:30, szerda |
Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság
Meghamisította bizonyítványát
Hamis bizonyítványt mutatott be munkaadójának az a pápai férfi, aki ellen közokirat-hamisítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást a Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya.
A rendelkezésre álló adatok szerint a 23 éves S. Gábor 2013 decemberében egy osztrák húsfeldolgozó céghez jelentkezett. Húsipari szakmunkás képzettségét Magyarországon kiállított bizonyítványának bemutatásával igazolta, majd miután megfelelt a próbafelvételen, megkezdte a munkát. Munkáltatója 2014 januárjában kérte bizonyítványának ellenőrzését az azt kiállító pápai középiskolától. A vizsgálat azonban fényt derített arra, hogy az okiratba valótlanul jegyezték be a húsipari termékgyártó képzést. S Gábor gyanúsítottként történő meghallgatása során elismerte, hogy húsfeldolgozó képzést soha nem szerzett, de mivel ez feltétele volt a munkavállalásnak, úgy döntött, hogy az érettségi bizonyítványába bejegyzi azt.
Az eljáró hatóság 2014. április 7-én bíróság elé állítási javaslattal küldte meg a büntetőeljárás iratait a Pápai Járási Ügyészséghez.
Fotó: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi
Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát
Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.
2026. Május 01. 12:22, péntek | Helyi
Elballagtak Pápa végzős diákjai – megtelt ünneplő fiatalokkal a belváros
Május 1-jén ismét megrendezték Pápa egyik legszebb és legmeghatóbb hagyományát, a Városi Ballagást.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Május 01. 09:00, péntek | Helyi
Gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán
Közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a 75 éves nővel szemben, aki tavaly januárban gyalogátkelőhelyen ütött el egy fiatal fiút Pápán.

