Hírek
2024. Április 24. 16:42, szerda |
Helyi
Forrás: Veszprém Vármegyei Főügyészség
Megfenyegette, hogy megöli, börtönbe mehet a Pápa környéki férfi
Zaklatás vétsége miatt emelt vádat a Pápai Járási Ügyészség azzal a 33 éves férfival szemben, aki közösségi oldalon nyilvánossá vált sértő kijelentések miatt fenyegette meg a sértettet és annak élettársát az egyik Pápa környék
A vádirat szerint az elkövető 2024. január közepén összetalálkozott a férfival, akikre azért haragudott, mert úgy vélte, hogy az élettársával együtt róla és a házastársáról is sértő kijelentéseket írtak az interneten.
A vádlott a találkozásukkor többször mellkason lökte a férfit, majd megöléssel, bántalmazással fenyegette, s felszólította, hogy takarodjon el a helyszínről.
Röviddel ezt követően a sértettek háza elé ment, és a feleség nevét kiabálva fenyegetőzött, hogy menjenek ki, melytől a nő megrémült.
A házaspár kérte az elkövető zaklatás miatti felelősségre vonását.
Az ügyészség a vádiratában a férfival szemben fogházbüntetés kiszabására és a közügyek gyakorlásától történő eltiltására tett indítványt azzal, hogy a bíróság rendelje el annak a felfüggesztett szabadságvesztésnek az utólagos végrehajtását, melynek próbaideje alatt a vádlott ezen újabb bűncselekményt elkövette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

