Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2020. Február 21. 07:20, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megállapodtak az iskolai karateoktatásról

Megállapodtak az iskolai karateoktatásról

Együttműködési megállapodást írtak alá a karate sportág testnevelési órák keretében megvalósuló oktatásáról.

A karate sportág testnevelési órák keretében megvalósuló - az elmúlt időszakban már több iskolában is elindult - oktatásáról írt alá együttműködési megállapodást Mészáros János, a magyar szövetség (MKSZ) elnöke és Péterffy Balázs, a Klebelsberg Központ szakmai elnökhelyettese csütörtökön.

Az MKSZ évértékelővel egybekötött ünnepségének keretében további szerződéseket is aláírtak: a testnevelő-tanárok továbbképzéséről szóló dokumentumokat a karateszövetség első embere mellett Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke, hazafias és honvédelmi nevelésért felelős kormánybiztos, Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem rektora és Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) elnöke látta el kézjegyével.

A ceremónián mindannyian hangsúlyozták: a cél, hogy a karate és annak oktatása iránt érdeklődő testnevelők megfelelő felkészítést kaphassanak. A TE és az MDSZ külön megállapodása értelmében az egyetem biztosítja a licencet, amely alapján a szövetség részt vehet a testnevelő-tanárok továbbképzésében.

Az ünnepségen, amelyen tavalyi kiemelkedő eredményeiért 95 sportolót és felkészítő szakembert díjaztak, Mészáros János örömmel nyugtázta, hogy a sportág tovább fejlődött idehaza, ezt szerinte az elért sikerek is jól mutatják.

Az elnök a visszajelzések alapján minden idők legjobb korosztályos Európa-bajnokságának nevezte a február eleji budapesti Eb-t, amelyen 52 ország vett részt, s amelyen a magyarok két arany és három bronz mellett nyolc ötödik helyet is szereztek. A sportvezető bizakodásának adott hangot, hogy magyar versenyző is kijut a nyári tokiói olimpiára, ahol először szerepel a karate az ötkarikás programban.

A tokiói részvételre legesélyesebb versenyzők közül jutalomban részesült a tavalyi minszki Európa Játékokon és a felnőtt Eb-n egyaránt bronzérmet nyert Tadissi Martial, az Európa Játékok másik magyar bronzérmese, Hárspataki Gábor, az egyetemi Eb-n diadalmaskodó Nagy Botond és az ott harmadik helyezett Sterck Laura.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld

Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten

Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén