Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2012. Május 14. 07:07, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Magyar delegáció látogatta meg Tóásót

Magyar delegáció látogatta meg Tóásót

Magyar delegáció tett háromnapos látogatást a héten La Pazban, hogy a fogva tartott Tóásó Előd ügyéről tájékozódjon.

A küldöttség tagjai Gulyás Gergely (Fidesz) országgyűlési képviselő és Vajna Márton, a Köztársasági Elnöki Hivatal korábbi külügyi hivatalvezetője volt – tudatta a Külügyminisztérium sajtó főosztálya vasárnap.

Ismertették, a Gulyás Gergely kezdeményezésére és Martonyi János külügyminiszter megbízásából indult delegáció célja az volt, hogy a magyar állampolgárságú Tóásó Elődöt felkeressék, továbbá hogy az ellene folyó büntetőeljárás ügyében illetékes politikusokkal, diplomatákkal és ügyvédekkel konzultáljanak.

A látogatásnak külön aktualitást ad, hogy „Bolívia most már saját törvényeit is figyelmen kívül hagyja, és továbbra sem engedi szabadon az immár három éve fogva tartott Tóásó Elődöt” – hangsúlyozta a szaktárca.

Az út előkészítésében közreműködött a Külügyminisztérium amerikai főosztálya, Magyarország Buenos Aires-i nagykövetsége és Bartos Miklós Andrés Esteban, Magyarország La Paz-i tiszteletbeli konzulja – közölték.

A tárca kiemelte, a küldöttség a szerdától péntekig tartó út alatt meglátogatta Tóásó Elődöt, tárgyalt ügyvédjével, Gianni Pradóval, ellenzéki szenátorok és parlamenti képviselők csoportjával, a peres ügyekben az állam érdekeit képviselő kormányzati szerv illetékes ügyvédjével, valamint Carlos Mariacával, Tóásó Előd új ügyvédjével. Részt vettek egy bírósági tárgyaláson is, amelynek témája az úgynevezett terrorizmusügy népi ülnökeinek kiválasztása volt – tették hozzá.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld

Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt

Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.

2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld

Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból

Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel

2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában

Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.

2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet

Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.