Városlista
2024. május 6, hétfő - Ivett

Hírek

2012. Július 15. 11:36, vasárnap | Belföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti

Londoni elemzők: szorosabb kamatdöntés, sőt "meglepetés is" lehet az MNB júliusi ülésén

Londoni elemzők: szorosabb kamatdöntés, sőt

Az eddigieknél szorosabb szavazatarány alakulhat ki, sőt "meglepetés is lehet" a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának július végi kamatdöntő ülésén, miután a testület két külsős tagja is utalást tett nemrégiben a kamatcsökkentés lehetőségére - vélekedtek hétvégi értékeléseikben londoni felzárkózó piaci elemzők.

A JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni befektetési részlegének szakértői az európai felzárkózó térség heti fejleményeit értékelő, befektetőknek összeállított hétvégi elemzésükben felidézték a két monetáris tanácsi tag, Gerhardt Ferenc és Kocziszky György minapi nyilatkozatát a júliusi MNB-kamatcsökkentés lehetőségéről.
A JP Morgan elemzői közölték: továbbra is a 7,00 százalékos MNB-alapkamat változatlanul hagyását várják a monetáris testület július 24-i ülésétől, ám véleményük szerint a két monetáris tanácsi tag enyhítésre hajló retorikája növelte az esélyét egy 0,25 százalékpontos csökkentésnek.
A JP Morgan londoni szakértőinek előrejelzése szerint mindazonáltal a legvalószínűbb kimenetel 4-3-as szavazatarány lesz a kamattartás javára a múlt havi ülésen kialakult 6-1-es megoszlás után.
A ház szerint jóllehet Magyarország kockázati mutatói egyértelműen javultak az elmúlt hetekben, egyelőre nehéz lenne ezt a javulást tartósnak tekinteni. Ráadásul a júniusi inflációs adatok magasabbak lettek a vártnál.
A monetáris tanács is tudja, hogy "az idő előtti kamatcsökkentés visszaüthet, és hitelességi eróziót okozhat" - fogalmaztak hétvégi értékelésükben a JP Morgan elemzői.
Hozzátették: "elhúzódó és nehéz" IMF-tárgyalásokra számítanak; főleg adópolitikai kérdésekben várnak vitákat. Alapeseti forgatókönyvük változatlanul az, hogy az MNB 2013 első negyedéig összesen 1,00 százalékpontos kamatcsökkentést hajt végre, de az első kamatcsökkentés szeptember-október előtt szerintük nem várható.
A Morgan Stanley londoni befektetési részlegének elemzői is felidézik hétvégi felzárkózó térségi eseményáttekintésükben Gerhardt Ferenc és Kocziszky György nyilatkozatát.
A ház szerint ha az IMF/EU-tárgyalásokról "biztató" kezdeti hírek érkeznek, akkor a két monetáris tanácsi tag - a szintén enyhítést pártoló Cinkotai Jánossal együtt - jó eséllyel kamatcsökkentésre szavazhat.
A Morgan Stanley londoni elemzői szerint ebben az esetben a júliusi kamatdöntő ülés kimenetele a negyedik külsős tag, Bártfai-Mager Andrea voksán múlhat, mivel az "rendkívül valószínűtlen", hogy Simor András MNB-elnök és a két alelnök kamatcsökkentésre szavazna az IMF/EU-megállapodás megszületése és a kockázati árazások javulása előtt.
A cég szerint e megoszlás alapján nem lehet kizárni egy meglepetésszerű, 4-3 arányban megszavazott júliusi kamatcsökkentést.
A Morgan Stanley elemzői mindazonáltal közölték: arra számítanak, hogy "felülkerekedik a megfontoltság", és a kamatcsökkentési ciklus legkorábban az idei negyedik negyedévben kezdődik, akkor is, ha az IMF/EU-megállapodás már szeptemberre létrejön.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 06. 12:44, hétfő | Belföld

Nagy Márton szerint Magyarország képes meghatározó szereplővé válni az űripar területén

Magyarországot gazdasági ökoszisztémája, infrastruktúrája és szellemi tőkéje egyaránt alkalmassá teszi arra, hogy meghatározó szereplővé váljon az űripar területén

2024. Május 06. 07:49, hétfő | Belföld

Vonat elé hajtott egy kamion Baján

Személyvonat elé hajtott egy kamion hétfő reggel Baja térségében, az 55-ös főút 106-os és 107-es kilométere közötti vasúti átjáróban;

2024. Május 05. 06:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2024. Május 04. 06:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter szerint az elmúlt években a magyar külpolitika mindig a jó válaszokat találta meg

Az elmúlt évek súlyos kihívásai során a magyar külpolitika mindig a jó válaszokat találta meg, eközben Brüsszel kudarcot vallott a válságokra történő reagálás során