Hírek
2013. Április 22. 13:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
LMP: a Fidesz és az MSZP sem támogatja az EU-s pénzek elosztását vizsgáló bizottságot
Az MSZP és a Fidesz politikusai sem támogatják annak az LMP által kezdeményezett parlamenti bizottságnak a felállítását, amelyik azt vizsgálná, hogy a 2007-2013-as fejlesztési ciklusban mennyi uniós támogatás jutott a tisztázatlan hátterű, off-shore cégeknek.
Ezt hétfői parlamenti sajtótájékoztatójukon Schiffer András és Vágó Gábor jelentették be.
Schiffer András elmondta, az MSZP politikusai azzal indokolták távolmaradásukat, hogy nem írnak alá olyan kezdeményezést, amelyet a jobbikos képviselők szignáltak. A független képviselő közölte: megérti az érvelést, de ha az elmúlt húsz évben a „politikai elit asszisztálásával” nem loptak volna ki temérdek pénzt az országból, akkor a szélsőjobboldalnak ma nem lenne képviselete a parlamentben.
Vágó Gábor szavai szerint az MSZP és a Fidesz úgy fél az EU-s pénzek elosztásának kivizsgálásától, mit „ördög a szenteltvíztől”. A Fidesz és az MSZP azokat az oligarchákat képviselik, akik nem Magyarországon adóznak, akik miatt az egyszerű állampolgároknak, a kis- és közepes vállalkozásoknak sokkal nagyobb adóterhet kell viselniük – jelentette ki. Leszögezte, az LMP nem adja fel, é továbbra is azon dolgoznak, hogy összegyűljön a szükség 78 képviselői aláírás.
Schiffer András megjegyezte, az lenne az igazi megoldás, ha a parlament megszavazná azt a javaslatukat, amely alapján nem lehetne átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű cégeket bejegyeztetni Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld
A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

