Hírek
2021. Május 25. 13:17, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Lesz Játékfesztivál az idén, de mégsem!
Szerényebb formában ugyan, de az idei évben megtartják a Pápai Játékfesztivált, igaz, nem a hagyományos formában - jelentették be ma kora délután.
Pontosabban fesztivál nem lesz, ezt a szót a plakátról is lehagyják, a játéké lesz a fő szerep a nyárköszöntő hétvége során. A programok védettségi igazolvány nélkül látogathatók lesznek, de a hagyományos koncertek és tűzijáték elmaradnak az idén.
Boros Katalin, a Pápai Platán Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta, mindeképpen szerették volna, ha a hagyományos pápai rendezvényt valamilyen formában megtartani az idén is, azonban a megszokott keretek között erre nincs lehetőség, lévén hogy az 500 főnél nagyobb rendezvényeket csak védettségi igazolvánnyal lehet látogatni a rendelkezés szerint, a Fő téren pedig ezt nem lehet megoldani. Éppen ezért olyan programokat szerveznek, amelyek az 500 fős határ alatt tudnak maradni, a nagyobb szabású, 30. jubileumi fesztivált a jövő évre tolják át.

A rendezvénynek három helyszín ad otthont, a Fő tér mellett a Kékfestő Múzeumban és a Jókai Mór Városi Könyvtárban lesznek programok, melyek összeállítása során elsősorban a gyermekekre gondoltak a szervezők, de a felnőttek is fognak találni szórakoztató elemet. Ilyen lesz például a tűzzsonglőr show pénteken este, de a Fő térre érkeznek majd trükkös bringák, gigabike és egy látványos skate bemutatóval is készülnek a szervezők. Ezeken kívül lesznek bódéjátékok, ökolabirintus, manófalvi kalandvár, nagyméretű asztali játékos, valamint szabaduló szoba is a családok rendelkezésére áll majd. A városi könyvtár udvarán néhány színpadi program is várja a látogatókat, fellép majd a Kolompos Együttes és a Kiskalász Zenekar.
A programok látogatásához sem előzetes regisztráció, sem pedig védettségi igazolvány nem szükséges.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

