Hírek
2018. Október 16. 07:08, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Legyen óvatos, ha tűzifát vásárol
A rendőrség óvatosságra int a téli tüzelő megrendelése és vásárlása kapcsán.
Hamarosan itt a fűtési szezon, ám sokan még csak most igyekeznek beszerezni a téli tüzelőt. A rendőrség minden évben találkozik olyan bűnelkövetőkkel, akik különböző módszerekkel igyekeznek megkárosítani a gyanútlan vásárolókat. Kérjük, fogadja meg tanácsainkat, hogy Önt ne érje kár a tűzifa vásárlásakor!
Az interneten és a reklámújságokban, valamint az utcán lassan haladó teherautókról gyakran a piaci árnál jóval kedvezőbb értékben árulják a tűzifát, és még ingyenes kiszállítást is ígérnek. Ilyen ajánlatok esetében mindig legyen gyanakvó! Előfordulhat, hogy a fa illegális kivágásból származik, vagy alacsony fűtőértékű, esetleg a kifizetett mennyiségnél jóval kevesebbet szállítanak le, vagy meg sem érkezik a megrendelt áru.
- Ha teheti, csak olyan tűzifa kereskedőtől vásároljon, akiben megbízik, vagy akit ismerősei megbízhatónak tartanak.
- A tűzifa kereskedésekben lehetősége van megtekinteni a tüzelőt, így elkerülhető, hogy olyan fát szállítsanak házhoz, ami nem felel meg az igényeinek.
- Soha ne fizesse ki előre a vételárat és ne adjon előleget sem!
- Megrendeléskor előre egyeztesse a kiszállítás időpontját és lehetőleg kérje olyan családtag vagy szomszéd segítségét a lerakodáshoz, aki jártas a tüzelőanyagok vásárlásában! Csak akkor fizesse ki a fát, ha megnézte, hogy olyan minőségű-e, amilyet szeretett volna!
- A megvásárolt tűzifa mennyiségét nehéz ellenőrizni, ezért a vásárláskor és a házhoz szállításkor kérjen igazolást a hiteles mérésről!
- A kiszállításkor idegeneket ne engedjen be a házába, és mielőtt megérkezik a szállítmány, készítse elő a megbeszélt vételárat, ne pedig a szállító szeme láttára vegye elő az összes megtakarított pénzéből a fizetendő összeget.
- Ha bűncselekmény áldozatává vált, a lehető legrövidebb időn belül értesítse a rendőrséget a 112-es segélyhívó számon!
Biztonságos vásárlást kíván a Pápai Rendőrkapitányság!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

