Hírek
2012. Március 22. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Ledarálják felmondóleveleiket a rezidensek
Nem aktiválja a felmondását az a 2500 egészségügyi dolgozó, akik a Magyar Rezidens Szövetség kezdeményezésére ügyvédi letétbe helyezték felmondó leveleiket.
Az egészségügyi ágazatban dolgozók közül csaknem 86 ezren kapnak magasabb fizetést még idén. Az ágazatban dolgozók anyagi és munkakörülményeinek javításáért hozott kormányzati intézkedést az elmúlt évtized egyik legjelentősebb kormányzati intézkedésének nevezte Papp Magor, a Magyar Rezidens Szövetség elnöke.
Szócska Miklós államtitkár kedden jelentette be, hogy nyártól visszamenőleg 66 ezer forintos alapbéremelést ad a kormány a bruttó 350 ezer forint alatt kereső orvosoknak. Papp Magor szerint az összeg húsz százalékkal több, mint amennyit tavaly hasonló akciójukkal a cseh orvosok kiharcoltak maguknak. Hozzátette: Magyarországon érdekképviseleti szervezet még nem ért el ekkora sikert. A fiatal orvosokat képviselő szervezet vezetője megjegyezte: külön örülnek, hogy a szakdolgozók számára is ki tudtak harcolni 15 milliárdot, noha – megkeresésük ellenére – érdekképviseleteik egyetlen orvosi tiltakozó akciójukhoz sem csatlakoztak – írja a Népszabadság.
Arra a kérdésre, mi lesz, ha a megsemmisített felmondások után mégsem jutnak hozzá az ígért pénzhez, Papp Magor azt felelte: bíznak a kormányban, hiszen megígérték, hogy ez a mostani csak az első lépés volt. Számítanak a továbbiakra is, amely hozzásegíti a gyógyítókat, hogy a ciklus végére kezdőként nettó 200 ezer forintot vigyenek haza. Hozzátette: azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy létrejött egy közösség, ha kell, később is fel tudnak lépni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

