Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2014. Február 27. 15:22, csütörtök | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Közel a segítség - Széchenyi programiroda nyílt Pápán

Közel a segítség - Széchenyi programiroda nyílt Pápán

A gazdaságélénkítés eszközeként Pápán is Széchenyi programiroda nyílt, melynek munkatársai a térségben működő kis- és középvállalkozásokat, önkormányzatokat és civil szervezeteket segíti az uniós pályázatnál.

A ma délutáni megnyitóünnepségen dr. Kovács Zoltán kormánymegbízott elmondta, a Széchenyi programirodákat azzal a céllal hozta létre a kormányzat, hogy a kis- és középvállalkozó szektornak segítséget tudjanak nyújtani az uniós pályázatokon. - A megyében eddig csak Veszprémben működött Széchenyi programiroda, de mivel a pályázatok egyharmada a megye északi részéről érkezett, így ez alapján született meg a döntés, hogy Pápán is megnyíljon az iroda.

A kormánymegbízott kitért a most végetérő uniós költségvetési ciklus pályáztatási rendszerére, melyet még az előző kormányzat alkotott meg. Ebben az időszakban szükség szükség volt pályázatíró cégekre, akik a pályázati pénzek egy részét megkapták munkájukért. Az új rendszerben az ilyen cégek befelyezhetik tevékenységüket, többek között a Széchenyi programirodák működésének köszönhetően. - A következő uniós költségvetési ciklusban rendelkezésre álló közel 7000 milliárd forint pályázati forrás 60 százalékát közvetlenül gazdaságfejlesztésre tudjuk fordítani, az eddigi 13 százalék helyett. Veszprém megyében ilyen célokra 22 milliárd forint áll rendelkezésre a következő hét évben. A programirodának nagy szerepe lesz abban, hogy a 2020-ig tartó időszakban hazánk, de főként Veszprém megye és a pápai térség vállalkozásai minél több fejlesztési forrást tudjanak lehívni - mondta Kovács Zoltán.

Áldozó Tamás polgármester üdvözölte a programiroda megnyitását. Elmondta, az önkormányzat az iparűzési adóbevételek alakulásából következtetni tud a kis- és középvállalkozások sikerességére. Jelenleg Pápán ennek az adónemnek a 65-70 százalékát a 20 nagyadózó fizeti be. A polgármester bizakodó a tekintetben, hogy a prgoramiroda megnyitása is hozzájárulhat ahhoz, hogy javuljon a kis- és középvállalkozások aránya.

A Széchenyi programiroda a Márton István utca 3-as szám alatt található.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 13:55, szombat | Helyi

Kigyulladt egy autó a 83-ason

A jármű teljesen kiégett.

2026. Június 06. 11:06, szombat | Helyi

Lakossági fórumot szervez Venczel Csaba Erzsébetváros közbiztonságáról

Lakossági fórumot tartanak a vasútállomáson június 18-án, csütörtökön 17 órától. A rendezvény szervezője Venczel Csaba, a Fidesz–KDNP önkormányzati képviselője.

2026. Június 05. 14:19, péntek | Helyi

Forgalomkorlátozások és parkolási változások a Pápai Játékfesztivál idején

Június 11. és 15. között forgalomkorlátozásra kell számítani a belvárosban.

2026. Június 05. 13:59, péntek | Helyi

Vállalkozói fórumot tartott a Pápa és Térsége Ipartestület Ujvári Szilvia országgyűlési képviselővel

Zártkörű szakmai egyeztetésre várta tagjait a Pápa és Térsége Ipartestület, ahol a meghívott vendég Ujvári Szilvia országgyűlési képviselő volt.