Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2019. Március 06. 17:14, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Kowalsky, Margaret Island, Demjén, Boban Markovic - Neves fellépőkben sincs hiány az idei programkínálatban

Kowalsky, Margaret Island, Demjén, Boban Markovic - Neves fellépőkben sincs hiány az idei programkínálatban

Az önkormányzat fenntartásában működő, programokat szervező szervezetek egyeztették az idei évre tervezett kínálatukat, hogy elkerüljék az esetleges időpontütközéseket.

Az idei évben több olyan népszerű zenekar érkezik Pápára, akik első alkalommal koncerteznek nálunk. A Kowalsky meg a Vega és a Margaret Island a Pápai Játékfesztivál programjait színesítik, a borfesztiválon a híres szerb trombitaművész, Boban Markovic és zenekara áll színpadra, a Városi Gyermeknapon pedig a Hahó Együttes szórakoztatja majd a kicsiket. Vannak nagy visszatérők is, mint például Demjén Ferenc, a Budapest Bár, vagy a Balkan Fanatik.

Szabadkai Veritától megtudtuk, május elsején a Közösségek Majálisa elnevezésű programra hívják a pápaiakat, valamint várják helyi amatőr művészeti egyesületek, csoportok jelentkezését, akiknek a fellépését, bemutatkozását támogatni fogja a JMSZK.

Az igazgató hozzátette, a megszokott programokon kívül egy nagy visszatérő is szerepel az idei kínálatban, hiszen hosszú évek után újra megszervezik a Pápai Barokk Napokat, melyet a Pápai Barokk Hagyományőrző Egyesülettel közösen hívnak újra életre.

Áldozó Tamás polgármester elmondta, azt szeretnék, hogy legalább a város által fenntartott intézmények programjai ne egy időpontban legyenek, hiszen az a cél, hogy a pápaiak a lehető legtöbb eseményre el tudjanak menni. Ezekhez az időpontokhoz természetesen az önkormányzattól független programszervezők is tudnak alkalmazkodni.

A városvezető bízik abban, hogy sok szervezet fog tudni forráshoz jutni a helyi akciócsoport által kiírt pályázaton, így jobb feltételekkel és gazdagabban fogja majd tudni megszervezni a tervezett programjait. Áldozó Tamás minden évben nagyon várja a város nagyrendezvényeit és idén különösen izgalommal tekint a programok sorába visszatérő, egészen más lehetőségekkel újra megrendezésre kerülő Pápai Barokk Napokat.

Hozzátette, a JMSZK programjai önmagukban megtöltik a 2019-es év hétvégéit, hiszen 53 program szerepel a kínálatukban, de ennél jóval több esemény közül válogathatunk, mivel ebben nincsenek benne más szervezetek programjai, mint például a Pannonia Reformata komolyzenei koncertsorozata, a Holokauszt Emlékév programjai, vagy az önkormányzattól független egyéb szervezetek kínálata.
Áldozó Tamástól megtudtuk, a városban minden 5. adóforintot kultúrára költ az önkormányzat, ebből az intézmények fenntartását és a programok szervezését támogatják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.