Hírek
2012. Október 24. 13:11, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Koszorúból is az olcsóbb fogy
A termelők és árusok idén is nagy koszorú, virág- és mécseskínálattal készültek a Halottak Napjára és a Mindenszentekre. Elmondásuk szerint, a vásárlók nincsenek kevesebben mint tavaly, viszont az olcsóbbat keresik.
Közeledik halottak napja és a Mindenszentek ünnepe, ilyenkor - megállva az élet rohanásában – elhunyt rokonainkra, barátainkra emlékezünk, egy-egy koszorút, virágcsokrot helyezve sírjaikra. A virágkötőknek viszont ilyenkor kell csak igazán dolgozni, hiszen számukra október vége minden évben főszezon.
A pápai piacteret tett sétánk során azt tapasztaltuk, hogygyertyákból, mécsesekből és a különböző méretű és formájú koszorúkból bőven válogathatunk. Az árusok elmondása szerint még nem tolonganak a vásárlók, de már számos rendelést felvettek. - Nem vásárlóból lett kevesebb, inkább az figyelhető meg, hogy az olcsóbbat keresik. Sőt, egyre többen veszik meg a hozzávalókat - mert mi nem csak kész koszorút árulunk - és készítik el odahaza a sírdíszeket - mondta az egyik kereskedő.
Legtöbben annak ellenére sem változtattak áraikon - vagy csak minimálisan - hogy költségeik megemelkedtek. Sőt egyikül árcsökkentésre is kényszerült ahhoz, hogy forgalma ne csökkenjen.
Gyertyákat, kisebb mécseseket már 100-200 Ft-tól találhatunk, de lehet venni elektromos mécsest is 1290-ért. A legkisebb koszorúk 3-400 Ft-ba kerülnek, a legdrágábbak 4-5000-be. Közepes sírdíszeket nagyjából 1200-1800 Ft-ért vehetünk, 2500 körül már találunk selyemvirágos és krizantémos koszorúkat is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 07:35, péntek | Helyi
Hőségriasztás - Grőber Attila: Fokozottan figyeljünk magunkra és egymásra
Piros figyelmeztetés van érvényben, a következő napokban tartós kánikulára kell számítani. Grőber Attila, Pápa polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljenek saját magukra és egymásra is.
2026. Július 30. 16:36, csütörtök | Helyi
Négy vízsugárral oltják a lángokat a Török Bálint utcában
Egy sorház legszélső lakásában keletkezett tűz Pápán, a Török Bálint utcában.
2026. Július 30. 13:18, csütörtök | Helyi
Magyarország 365 fotókiállítás nyílik a Pannonia Reformata Múzeumban
Augusztus 18-án különleges fotókiállítás nyílik Pápán: a Pannonia Reformata Múzeum időszaki kiállítóterében láthatja a közönség a Magyarország 365 válogatott fotóit.
2026. Július 30. 08:08, csütörtök | Helyi
A Városházán fogadták az új megyei rendőrkapitányt
A Városházán tett bemutatkozó látogatást Molnár Gábor rendőr dandártábornok, a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság új vezetője.

