Hírek
2014. Április 15. 13:40, kedd |
Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós
Körkérdés Rallycross versenyzőkhöz | Klausz Kristóf BMW
Húsvéti Rallycross Parádén a máriapócsi Rabócsi ringen.
Mesélnél az eddigi Rallycross versenyeidről, élményeidről, sikereidről?
A Rallycrossal 2012-ben kerültem szoros viszonyba, amikor elindultam a Junior Kupába. A nehéz küzdelmekkel teli évet a kategória 2. helyén fejeztem be a Suzukival. A következő évben 2013-ban feljebb léptünk, és egy BMW-vel a Super National kategóriába folytattuk a versenyzést. Számunkra a tavalyi év is nehéznek bizonyult, mert az év elei sikereket felváltották a technikai problémák, így az abszolút 6. és a kategória 3. helyén végeztünk.
A Rabócsiringen milyen autóval indulsz most, mit lehet tudni róla?
A versenyautó marad a BMW, de reméljük erősebb és strapabíróbb lesz a technika. Sokat nem változtattunk az alkatrészeken, de az autót mondhatni újjá építettük.
A Rallycross-al kapcsolatban milyen távlati céljaid vannak?
A rallycross számunkra inkább hobbi szinten marad. Szeretném élvezni a versenyeket, de emellett mindig a maximumra törekedni és a legtöbbet kihozni egy adott versenyből. Az idei évben sajnos nem tudunk minden futamon elindulni, mert több verseny is egybe esik a Rallynaptárunkkal, és az idei évben az a hangsúlyosabb.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 17:00, péntek | Sport
Forma-1 - A hétvégi Ausztrál Nagydíjon ugrik először a mezőny az ismeretlenbe
2026. Március 06. 16:00, péntek | Sport
Premier League - Szoboszlaié lehet február legszebb gólja
Szoboszlai Dominiknak a Manchester City elleni szabadrúgásgólja is jelölt február legszebb találatára az angol labdarúgó-bajnokság hivatalos honlapján.
2026. Március 05. 08:04, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - A négy között a Zalaegerszeg
A Zalaegerszeg hazai pályán 1-0-ra legyőzte szerdán a másodosztályú Soroksárt a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében.













