Hírek
2017. November 20. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Kisebb pusztítást okozott egy német városban egy hatalmas fenyőfa
Szállítás közben kisebb pusztítást okozott a dél-németországi Kandern városában hatalmas fenyőfájával egy férfi.
Az illető nem mérte fel, milyen rendkívüli méretű fát vásárolt, és szállítás közben letarolta az út menti közlekedési táblákat, károkat okozott egy hídban - közölte vasárnap a helyi rendőrség.
A fenyőfa akkora volt, hogy a szemben jövő autósoknak, motorosoknak fékezni kellett illetve lehúzódni az útról, hogy elkerüljék az ütközést és kikerüljék a leszakadó ágakat.
Egy gépkocsivezető értesítette a rendőröket, akik a pusztítás nyomait követve találtak rá a fenyőfát szállító férfira.
Nemcsak az okozott károkat kell megtéríteni a férfinak, de vádat is emelnek ellene más vétségek miatt, köztük azért, mert elhagyott egy baleseti helyszínt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.

