Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2023. Május 16. 10:46, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Kezdődik a bérletárusítás!

Kezdődik a bérletárusítás!

A 2023/24-es színházi évadban többek között olyan színészekkel találkozhat Pápán, mint Hernádi Judit, Kern András, Szulák Andrea, Epres Attila, Thuróczy Szabolcs, Gregor Bernadett, Kálid Artúr, vagy épp Jordán Tamás.

A 2023/24-es színházi évadban két felnőtt bérletet ajánl a színházkedvelő közönség számára a JMK, a Latabár és a Voyta bérletet, összesen nyolc különböző előadással. Előbbi bérlet három előadásból álló kínálatát inkább az idősebb korosztály számára állították össze. A színházkedvelők láthatják a Latabár bérletben a Kései találkozás romantikus történetét Molnár Piroskával és Jordán Tamással, vagy az örökérvényű történet a barátságról és elfogadásról Egri Mártával és Kálid Artúrral, a Miss Daisy sofőrjében - tudtuk meg Cseh-Müller Orsolya közművelődési szakembertől.

A Voyta bérletben öt előadás mellett köteleződik el színházlátogató, az esti bérlet előadásai egytől egyig igazán szórakoztató darabok, miközben némelyek a vígjáték és a komédia műfajának köntösébe burkolva nem félnek reflektálni önmagunkra, emberi játszmáinkra, élethazugságainkra vagy éppen gyengeségeinkre. Így például elszalasztott lehetőségeink erősödhetnek fel a Szívhang című előadás után, a Kartonpapa című fekete komédia a gyászfeldolgozást és a családi kapcsolatokat veszi górcső alá, a Még egy kört mindenkinek pedig a tavalyelőtti nagysikerű film adaptációja, ahol a kontroll elengedése kerül a középpontba. Természetesen a következő évad is izgalmas találkozásokat tartogat, megfordul Pápán Hernádi Judit és Kern András, Györgyi Anna, Szulák Andrea és Epres Attila, de Thuróczy Szabolcs és Debreczeny Csaba is az évad vendége lesz - mondta el a JMK munkatársa.

Az esti nagybérlet minden évben tartalmaz egy zenés előadást, ezúttal a Tanulmány a nőkről című zenés komédiát mutatják be a női lélek rejtelmeiről, rendkívül látványos és igényes kivitelezésben, a hatvanas évek magyar slágereivel, a kor magával ragadó hangulatával és sok-sok tánccal.

Még tart a kedvezményes bérletvásárlás időszaka: a Latabár bérletet május 31-ig, a Voyta bérletet pedig június 30-ig újíthatják és vásárolhatják meg a régi és az új bérletesek, tavalyi áron. Ezt követően, a bérletmegújítási időszak leteltével már csak új bérlet vásárlására lesz lehetőség, tehát az előző évad bérleteinek ülőhelyeit is értékesítik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 21. 11:11, kedd | Helyi

Elhunyt Csót polgármestere, Kékesi István

Mély megrendüléssel értesült a közösség arról, hogy elhunyt Csót község hosszú ideje szolgáló, nagy tiszteletnek örvendő polgármestere, Kékesi István.

2026. Április 21. 07:46, kedd | Helyi

Elkészült az útjavítás a Fő téren, újra zavartalan a közlekedés

Kicserélték a kimozdult köveket és kijavították a kövek közti fugát a Fő téren átvezető úton.

2026. Április 20. 09:03, hétfő | Helyi

Ismét olyan elnöke lehet az Országgyűlésnek, aki ezer szállal kötődik Pápához

16 éven át a pápai származású Kövér László volt a házelnök, a kormányváltást követően pedig az a Forsthoffer Ágnes lehet az Országgyűlés elnöke, aki szintén számos ponton kapcsolódik városunkhoz.