Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2016. Október 20. 18:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kezdetben sok esőre, majd több napsütésre lehet számítani a hétvégén

Kezdetben sok esőre, majd több napsütésre lehet számítani a hétvégén

A hétvégén kezdetben sok esőre, majd egyre több napsütésre lehet számítani, a leghidegebb órákban fagypont alatti hőmérsékletre is készülni kell.

Október 23-án hajnalban mínusz 3 fok is lehet, de napközben többórás napsütés várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken általában borult, párás időre lehet számítani. Szinte országszerte ismétlődő jelleggel valószínű csapadék, de estétől a Dunántúl nyugati felén már eláll az eső. Késő estig összességében az ország területén jellemzően 25-30 milliméter körüli csapadékmennyiség hullhat. A Dunától keletre napközben élénk, több helyen erős lesz a szél is. A leghidegebb órákban 5-9 fok lehet, a nyugati határvidéken lehet ennél egy-két fokkal hidegebb. Napközben a Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében 9-12, az Alföldön 12-17 fokig melegszik a levegő, délkeleten lesz a legmelegebb.

A nap folyamán várható sok eső miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád és Pest megyére, valamint a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést is kiadott a meteorológiai szolgálat péntekre.

Szombaton nyugaton átmeneti ködfoltok képződhetnek. Reggeltől eső, zápor már csak keleten, északkeleten várható, majd kora délutánra ott is megszűnik a csapadék, és egyre többfelé várható napsütés. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 4-9 fok között alakul, de a gyengén felhős, szélvédett nyugati területeken akár 0, plusz 1 fokig is lehűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet 11-15 fok között várható.

Vasárnap a reggeli párásság és foltokban előforduló köd délelőtt megszűnik. Legfeljebb elvétve alakulhat ki délután futó zápor, többórás napsütésre lehet számítani. Ugyanakkor többfelé megélénkül, a Dunántúl északi részén meg is erősödhet a szél. A minimum-hőmérséklet általában mínusz 1 és plusz 5 fok között alakul, de egyes fagyzugokban akár mínusz 3 fokig is lehűlhet a levegő. A nappali maximumok várhatóan 13-17 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.