Városlista
2026. január 21, szerda - Ágnes

Hírek

2020. November 02. 15:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Két ember halálát okozó sofőrt ítéltek el Esztergomban

Két ember halálát okozó sofőrt ítéltek el Esztergomban

Négy év nyolc hónap szabadságvesztésre ítéltek első fokon egy férfit, aki gyorshajtás miatt balesetet okozott Bajna és Szomor között és két utasa meghalt

- tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-t. Reszl Ildikó közölte: az elkövető 2018. március 13-án reggel figyelmen kívül hagyta a sebességkorlátozó és a veszélyes útkanyarulatokra figyelmeztető táblákat és a szemközti sávba sodródott, ahol egy szembejövő teherautóval összeütközött.

A gépkocsi több métert maga előtt tolta a személyautót. A vádlott két utasa a helyszínen meghalt, a harmadiknak nyolc napon belül gyógyuló zúzódásai keletkeztek.

Az Esztergomi Járásbíróság a férfit 4 év 8 hónap fogházbüntetésre és 8 év közúti járművezetéstől eltiltásra ítélte. Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott fellebbezett ellene.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.

2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen

Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén