Hírek
2017. Január 17. 14:56, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Veol.hu
Két autót is elkötött egy hét alatt egy pápai fiatal
A Pápai Járási Ügyészség jármű önkényes elvételének bűntette miatt emelt vádat egy 19 éves férfival szemben, aki 2016 márciusában két személygépkocsit is jogtalanul használt.
Az elkövető az egyik járművel Ajkára ment, hogy barátnőjét meglátogassa, míg a másik gépkocsival Pápán autózott, s azt egy óra elteltével hátrahagyta, közölte a főügyészség.
A vádirat szerint a fiatal férfi az éjjeli órákban egy, a belvárosban parkoló személygépkocsihoz ment, amelyet tulajdonosa ugyan lezárt, de az indítókulcs műszaki hiba miatt a gyújtáskapcsolóban maradt. A vádlott annak érdekében, hogy a gépkocsit jogtalanul használja, a jobb hátsó ablakot betörte, azon bemászott, és az autót a benne hagyott kulccsal elindította, majd Ajkára ment, hogy az ott tanuló barátnőjét meglátogassa. Ajkán közlekedett, amikor hajnali 3 óra körüli időben egy rendőrségi autót vett észre, ezért a járművel az út mellett megállt, és kiszállt. A rendőrök igazoltatás végett a gépkocsihoz hajtottak, mire a vádlott az egyik közeli ingatlan kapuján átugrott, és egy melléképületben elbújt. A járőrök a férfit nem találták meg, míg az általa használt gépkocsit az Ajkai Rendőrkapitányság udvarára szállították, és azt másnap a sértett részére kiadták.
Egy hét elteltével a vádlott újabb járművel indult autózni. Az éjjeli órákban szintén egy utcán parkoló gépkocsit szemelt ki, amelyet tulajdonosa épp aznap vásárolt Ausztriában. A járműnek forgalmi engedélye, rendszáma nem volt, ajtajait a sértett nem zárta be, és az indítókulcsot is a gépkocsiban hagyta. Az elkövető a járművel Pápa belterületén közlekedett, majd azt egy óra múlva a város Öreghegy nevű településrészén leállította, lezárt állapotban hátrahagyta, és gyalogosan távozott. A nyomozó hatóság így a gépkocsit a leállítás helyén megtalálta, és a sértettnek kiadta. Az ügyészség vádiratában indítványozta, hogy a Pápai Járásbíróság az ügyet egyesítse egy korábbi vádemelés folytán a vádlott ellen a bíróság előtt jármű önkényes elvételének bűntette és más bűncselekmények miatt már folyamatban lévő büntetőügyhöz.
A kép illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Helyi
Úgy tűnik, 6 név lesz a pápai és környékbeli szavazólapokon
A Fidesz, a Tisza, a DK és a Mi Hazánk mellett a Jobbik és az MKKP is leadta az induláshoz szükséges mennyiségű ajánlást, igaz, utóbbi kettő szervezet jelöltjének nyilvántartásba vétele még nem jogerős.
2026. Március 07. 07:00, szombat | Helyi
Több pápai közlekedő akadályozta a szirénázó, balesethez igyekvő rendőrautót - Videó
2026. Március 06. 19:23, péntek | Helyi
Súlyosan bántalmazta terhes élettársát a pápai férfi
A pápai nyomozók kezdeményezik a súlyos testi sértést elkövető férfi letartóztatását.
2026. Március 06. 18:35, péntek | Helyi
InfoPápa Podcast - Beszélgetés Nardai Péterrel
Szalóky Zsolt beszélgetett Nardai Péterrel, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjelöltjével.

