Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2014. Július 21. 11:16, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Kerítéscsere és labdafogó háló a Spari-pályán

Kerítéscsere és labdafogó háló a Spari-pályán

A mára igencsak leromlott állapotba került betonelemekből épült kerítést teljes egészében kicserélik a Tókerti Sorttelepen, ismertebb nevén a Spartacus-pályán.

A beruházás bemutatásakor Áldozó Tamás polgármester elmondta, a sprottelep fontos feladatot tölt be, hiszen ez a PELC utánpótlásának egyik edzőpályája, használják a Munkácsy Mihály Általános Iskola növendékei, de a Diákolimpia atlétika versenyeit is itt tartják. 2012-ben pályázati forrásból felúították a salakos pályákat, melyek egyike világítást is kapott. A mostani viszont beruházás önkormányzati forrásból valósul meg. - A sporttelep betonkerítése használhatatlanná, helyenként életveszélyessé vált az idők folyamán, a másik oldalon lévő drótkerítés pedig az enyészeté lett. Ezért volt időszerű a mostani fejlesztés - mondta el a városvezető.

A sporttelep negyedik utca oldalán fémkerítést épített a kivitelező, melyet a kispályák felőli végén kapuval látnak el annak érdekében, hogy ne a kerítésen átmászva kelljen az esetlegesen kirúgott labdák után menni, ahogy eddig. A Bakonyér felőli oldalon drótkerítést húznak fel. A sporttelep végén lévő, használaton kívüli terület ezentúl kívül fog esni a kerítésen, a tervek szerint a jövőben itt egy kisebb park létesülhet majd. A sajtótájékoztatón kiderült, hogy labdafogó hálót is megépítenek a műfüves kispálya mellé, mivel a negyedik utca több lakója is panaszkodott a kirúgott labdák miatt.

A beruházás összköltsége 15 millió forint, melyből 584 méter kerítést építenek. A munkálatok várhatóan július 30-ig fejeződnek be.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 11:09, kedd | Helyi

Pápára is került az új mentőautókból

Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át a Pápai Mentőállomás vezetőjének az új gépjármű kulcsát.

2026. Január 20. 09:43, kedd | Helyi

Gyönyörű a sarki fénnyel díszített pápai Fő tér!

Magyarországon ritkán látható égi jelenséget örökített meg a pápai fotográfus.

2026. Január 20. 09:36, kedd | Helyi

A szolidaritási adó újabb emelését bírálta Molnár Bálint

Sajtótájékoztatót tartott a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, aki a 2026-os költségvetéshez kapcsolódó szolidaritási adó emelését és annak önkormányzatokat érintő hatásait bírálta.

2026. Január 19. 07:48, hétfő | Helyi

Takács Péter kihívásként éli meg, hogy a szülőföldjén élőket szolgálhatja

A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje hosszabb interjút adott a Pápai Iránytűnek.