Városlista
2026. január 21, szerda - Ágnes

Hírek

2020. November 10. 12:26, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.

Kaparjon, hogy lásson!

Kaparjon, hogy lásson!

Elindulás előtt a jármű szélvédőjéről a pára, a jég és a hó eltakarítása a járművezető kötelessége – fogadják meg a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság tanácsait.

A járművek körbeüvegezése a benne ülők rálátását szolgálja a közlekedők irányába. Ha indulás előtt a vezető nem gondoskodik az üvegfelületeken lévő pára, jég vagy hó eltakarításáról, akkor kisebb az esély arra, hogy a sofőr a veszélyhelyzetet időben felismerje és reagáljon rá. A pára- és jégmentesítés, a jármű hótól való megtisztítása akár több percet is igénybe vehet, ezért indulás előtt számoljanak ezzel az idővel a megfelelő látás biztosítása érdekében.

A balesetek megelőzése érdekében kérjük, fogadják meg az alábbiakat:

• Elindulás előtt mindig ellenőrizzék a gépjárműveket, teljesen tisztítsák meg a szélvédőt, és távolítsák el a ráfagyott, ráhullott csapadékot!
• A havat ne csak a szélvédőről takarítsák le, hanem a jelző- és világító berendezésekről is, és amennyiben lehetőség van rá, a motorháztetőn, a gépkocsi tetején és csomagtartóján se hagyjanak havat, mert az a haladás során leesik, és másokat veszélybe sodorhat!
• A belső párásodás megszüntetése nélkül ne induljanak útnak! A legjobb módja szélvédők szárításának az üvegekre irányított, intenzív fokozatra kapcsolt légkondicionáló használata.

Ne feledjék, hogy a baleset-megelőzés társadalmi feladat, a közlekedésben való részvétel kölcsönös egymásra figyelésen alapul!
… hogy mindenki hazaérjen!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 11:09, kedd | Helyi

Pápára is került az új mentőautókból

Takács Péter egészségügyi államtitkár adta át a Pápai Mentőállomás vezetőjének az új gépjármű kulcsát.

2026. Január 20. 09:43, kedd | Helyi

Gyönyörű a sarki fénnyel díszített pápai Fő tér!

Magyarországon ritkán látható égi jelenséget örökített meg a pápai fotográfus.

2026. Január 20. 09:36, kedd | Helyi

A szolidaritási adó újabb emelését bírálta Molnár Bálint

Sajtótájékoztatót tartott a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje, aki a 2026-os költségvetéshez kapcsolódó szolidaritási adó emelését és annak önkormányzatokat érintő hatásait bírálta.

2026. Január 19. 07:48, hétfő | Helyi

Takács Péter kihívásként éli meg, hogy a szülőföldjén élőket szolgálhatja

A Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje hosszabb interjút adott a Pápai Iránytűnek.