Hírek
2014. Augusztus 15. 13:48, péntek |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Jobbik: Zebrát és játszóteret Borsosgyőrre
Töreki Milán és Süle Zsolt jobbikos politikusok Pápa egyes településrészeinek infrastrukturális hiányosságaira hívták fel a figyelmet ma délelőtti sajtótájékoztatójukon.
Töreki Milán szerint komoly biztonsági kockázat, hogy Borsosgyőrön a meglehetősen nagy forgalom ellenére egyetlen gyalogátkelőhely sincs. - A helyiek állítása szerint idős embereknek sokszor 5-10, vagy akár 15 percet is kell várniuk, hogy át merjenek menni az úton. Nem beszélve a sokszor figyelmetlen kisgyermekekről. Szeretném bejelenteni, hogy a több mint 20 éves tehetetlenség után szervezetünk fontolóra veszi, hogy helyben aláírásgyűjtésbe kezdjen, a közlekedésbiztonsági probléma mielőbbi megoldásának érdekében.
A Jobbik Ifjúsági Tagozatának helyi elnöke arra is felhívta a figyelmet, hogy Borsosgyőrőn nincs megfelelő játszótér sem. - Dicséretes, ám egyben felháborító, hogy néhány helyi család összedobta a pénzt és kialakított egy játszóteret a közösség számára, miközben a város 2,5 milliárd forintból egy több sebből vérző, stílusában nem megfelelő kőteret épített, ahol még egy nyilvános wc-re sem futotta - tette hozzá Töreki Milán, aki szót emelt a Pápát Kéttornyúlakkal összekötő kerékpárút építéséért is.
Süle Zsolt önkormányzati képviselő pártja várospolitikai terveivel egészítette ki az elmondottakat. - Olyan várospolitikát kell folytatni, amely minden tisztességes embert, aki Pápán él, egyformán fontosnak tart. Attól függetlenül, hogy ki hol, melyik városrészben lakik. Ne csak a látványprojektekre költsünk számolatlan pénzt, hanem az emberek mindennapi életét próbáljuk segíteni. A város minden pontján olyan feltételeket kell teremteni, hogy az lakható, rendezett, biztonságos legyen a pápaiak számára. Mert csak így lesz a lakóhelyünk az otthonunk is - fogalmazott Süle Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Helyi
Úgy tűnik, 6 név lesz a pápai és környékbeli szavazólapokon
A Fidesz, a Tisza, a DK és a Mi Hazánk mellett a Jobbik és az MKKP is leadta az induláshoz szükséges mennyiségű ajánlást, igaz, utóbbi kettő szervezet jelöltjének nyilvántartásba vétele még nem jogerős.
2026. Március 07. 07:00, szombat | Helyi
Több pápai közlekedő akadályozta a szirénázó, balesethez igyekvő rendőrautót - Videó
2026. Március 06. 19:23, péntek | Helyi
Súlyosan bántalmazta terhes élettársát a pápai férfi
A pápai nyomozók kezdeményezik a súlyos testi sértést elkövető férfi letartóztatását.
2026. Március 06. 18:35, péntek | Helyi
InfoPápa Podcast - Beszélgetés Nardai Péterrel
Szalóky Zsolt beszélgetett Nardai Péterrel, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselőjelöltjével.

