Hírek
2012. Június 25. 12:47, hétfő |
Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság
Újjászületett a tehervonattal ütköző gépkocsi vezetője
Könnyű sérülésekkel megúszta a tehervonattal való ütközést az a férfi, aki június 23-án délután hajtott rá személyautójával a Mezőlak belterületén levő vasúti átjáróra.
A gépkocsivezető Pápa irányából közelítette meg a Kossuth utcai átjárót. Állítása szerint az ott kihelyezett fénysorompó fehéren villogott. Jobbra nézve látta ugyan az érkező mozdonyt, de a járművét megállítani már nem volt ideje. A sínekre hajtva ütközött a Győr és Szombathely között közlekedő tehervonattal, aminek következtében a személygépkocsi totálkáros lett, ő viszont saját lábán hagyta el a járművet, és „csak” 8 napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek. A mozdonynak a homok tartálya és a bal oldali lépcsője rongálódott meg.
Az elsődleges vizsgálatok szerint a fénysorompó rendeltetésszerűen működött a balesetet megelőzően. Az eset körülményeit büntető eljárás keretében vizsgálja a Pápai Rendőrkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 07:51, csütörtök | Helyi
Kampányfórum az iskolában: elutasította a kifogást a választási bizottság
2026. Március 19. 07:09, csütörtök | Helyi
Dobrev Klára Pápán: a kormányváltásról és a vidék helyzetéről tartott fórumot a DK
Közös fórumot tartott Demokratikus Koalíció pápai irodájában Dobrev Klára és Molnár Bálint. Az eseményen aktivisták és szimpatizánsok vettek részt, jelen volt továbbá Grőber Attila is.
2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi
Kulja András járt választókerületünkben
A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.
2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi
Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében
Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

