Hírek
2017. Október 18. 09:23, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Játékos közlekedésbiztonság az óvodában
A közlekedésbiztonság állt a középpontjában annak a foglalkozásnak, amit pápai rendőrök tartottak az Édenkert Pápai Református Óvodában.
A Pápai Rendőrkapitányság munkatársai 2017. október 13-án délelőtt vették birtokba az óvoda udvarát, ahol három helyszínen várták a gyermekeket. A közlekedési táblákból és „zebraszőnyegből” felépített mini úttesten a szabályos kerékpározással és a gyalogos-átkelőhelyen történő áthaladás szabályaival ismerkedhettek meg az ovisok, míg az asztaloknál közlekedési témájú színezőkkel, kirakókkal és a kerékpár kötelező tartozékait szemléltető mágneses táblával játszhattak. A harmadik helyszínen a rendőrautóval, valamint a csapatszolgálati pajzzsal és sisakkal ismerkedhettek meg, valamint meghallgathatták a rendőrautó szirénájának hangját is.

A délelőtt végén az óvoda valamennyi csoportja egy-egy kerékpáros fejvédőt, térd- és könyökvédőt, valamint láthatósági mellényt kapott ajándékba az Országos Baleset-megelőzési Bizottság jóvoltából.



Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 15:18, hétfő | Helyi
Bedrogozva, bevont jogsival ült volán mögé
A pápai rendőrök a 83-as főúton fogtak el egy 34 éves férfit.
2026. Május 04. 13:01, hétfő | Helyi
Pápai kötődésű támogatottak is szerepelnek az NKA vitatott listáján
Kulturális és közösségépítő programok megvalósítására összesen 27 millió forintot kapott Unger Tamás, illetve a szintén Fidesz-közeli Pápai Közösségi Hagyományőrző Egyesület.
2026. Május 03. 07:00, vasárnap | Helyi
Majális a múzeumban: kézműves programokkal, néptánccal és sok mosollyal telt meg a református udvar
Vidám forgatag, népzene, kézműves foglalkozások és családi programok várták az érdeklődőket szombat délután a Pannonia Reformata Múzeum udvarán, ahol idén is megrendezték a hagyományos Múzeumi Majálist.
2026. Május 02. 20:37, szombat | Helyi
Megrongálták a vasútállomás aluljárójában lévő galériát
Vandálok törtek-zúztak a pápai vasútállomás aluljárójában - derült Venczel Csaba önkormányzati képviselő Facebook posztjából.

