Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2012. Október 02. 14:11, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)

Új üzemcsarnokot avattak a Johnson Controls mezőlaki gyáregységében

Új üzemcsarnokot avattak a Johnson Controls mezőlaki gyáregységében

A Pápa közeli településen működő gyár a válság ellenére 200 fővel bővült az elmúlt két évben. A fejlesztésnek köszönhetően újabb dolgozókat fognak felvenni. A beruházást a magyar kormány és az Európai Unió is támogatta.

Ünnepélyes keretek között adták át az új üzemcsarnokot kedden délelőtt. A megnyitón részt vett a cég európai alelnöke,Manfred Rotterdam, dr. Kovács Zoltán kormánymegbízott és dr. Áldozó Tamás, Pápa polgármestere.

Manfred Rotterdambeszédében úgy fogalmazott, hogy az újonnan átadott gyáregység a Johnson Controls világszínvonalú technológiájának és a szakképzett, elkötelezett magyar munkavállalóknak a közös sikere. A cég alelnöke köszönetet mondott az Európai Uniónak és a magyar kormánynak, hogy támogatást nyújtottak a beruházáshoz.

- A magyar autóipar folyamatosan növekszik. Az ország fontos helyszíne lett közép-kelet-európai növekedésünknek. Örömmel dolgozunk itt együtt a jól képzett, nagy szaktudású magyar munkavállalókkal – mondta Rotterdam.

Dr. Kovács Zoltán, a Veszprém Megyei Kormányhivatal vezetője gratulált a cég nyertes pályázatához. Kiemelte, hogy a több mint 1500 fős foglalkoztatottságával a Johnson Controls cégcsoport a térség legnagyobb foglalkoztatójává vált, megelőzve a Pápai Hús 1913. Kft-t.

A politikus elmondta továbbá, hogy a csaknem másfél milliárd forintos beruházáshoz az Európai Unió és a magyar kormány komplex technológiai fejlesztést és foglalkoztatást támogató pályázata révén 378444065 forinttal járult hozzá.

A megnyitón Kovács Csaba, a gyár igazgatója ismertette a mezőlaki egység tevékenységét, majd gyárlátogatásra invitálta a jelenlévőket.

A mezőlaki gyár olyan fémalkatrészeket és ülésállító berendezéseket gyárt az autóipar legnagyobb globális szereplői számára, mint például ülésmagasság-állítók, ülés- és háttámla-rögzítők. Az új gyáregységben 1500 négyzetméteren készülnek majd az ülés- és háttámla-rögzítők, valamint ülésmagasság-állítók. További 1500 négyzetméteren raktárak, míg 400 négyzetméteren irodák és szociális helyiségek valósultak meg.

A Johnson Controls jelentősen növelte gyártókapacitását a pápai kistérségben 2007 óta, amikor 270 munkavállalóval megkezdte működését. 2010-ben felvásárolta az autó műszerfalborítást, kárpitokat gyártóSeton pápaigyáregységét, amely ma már körülbelül 950 főt foglalkoztat. A gyár prémium minőségű bőrborítású belső autóalkatrészeket állít elő: pl. ajtóelemek és beépülő termékei (kartámasz, ablakemelő), középkonzolok és műszerfalak.

A Johnson Controls ma már több mint 2500 főt foglalkoztat négy magyarországi üzemében (Pápa, Mezőlak, Mór és Kecskemét).

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.