Hírek
2019. Június 18. 15:42, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)
Ittasan és engedély nélkül vezetett egy ukrán autós Pápán
A pápai rendőrök előállították az ukrán sofőrt a helyi rendőrkapitányságra.
A rendelkezésre álló adatok szerint a helyi polgárőrök értesítették a rendőrséget arról, hogy 2019. június 16-án este Lovászpatonán egy személygépkocsi bizonytalanul közlekedett az úttesten. A Pápai Rendőrkapitányság járőrei azonnal a helyszínre indultak, ahol az egyik utcában igazoltatták a jármű mellett álló férfit. A 22 éves ukrán állampolgár tagadta, hogy ő vezette az autót, ám a szemtanúk felismerték a sofőrt, valamint a ruházatának átvizsgálásakor előkerült a zsebéből a gépkocsi indítókulcsa is. Az intézkedés során gyanú merült fel arra vonatkozóan, hogy a férfi ittasan vezette a járművet, ezért a rendőrök mintavétel céljából előállították a pápai kórházba.
Az igazoltatás során az is kiderült, hogy a férfi vezetői engedéllyel nem rendelkezik, mivel azt néhány héttel korábban ittas vezetés miatt elvették tőle a pápai rendőrök.
A férfi ellen járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult, míg az engedély nélküli vezetést szabálysértési eljárás keretében vizsgálja a Pápai Rendőrkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

