Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2023. Szeptember 04. 12:11, hétfő | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Ismét lecsaptak az online csalók, több Pápa-környéki lakost is megloptak

Ismét lecsaptak az online csalók, több Pápa-környéki lakost is megloptak

Több millió forintot zsákmányoltak.

Az elmúlt héten egy 54 éves bakonyjákói férfi tett feljelentést a Pápai Rendőrkapitányságon, miszerint ismeretlen körülmények között megszerezték a bankkártyaadatait, majd azzal visszaélve összesen 6 alkalommal tranzakciót hajtottak végre külföldi országokban, amely során több százezer forinttal megkárosították a sértettet.

Egy másik esetben még nagyobb volt a kár. A 33 éves csikvándi lakos bankszámlájának internetbank belépési adatait még 2023. márciusában szerezték meg a csalók egy adathalász internetes oldalon keresztül. Közel fél évvel később, 2023. augusztus utolsó napján az ismeretlen tettesek több mint 2 millió forint összeget emeltek le a sértett bankszámlájáról a hozzájárulása nélkül - írja a Veszprém vármegyei rendőrség.

A Pápai Rendőrkapitányság mindkét esetben információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárást.

Ismételten felhívjuk a figyelmet:
- Ne adja meg bankkártya vagy online banki adatait és ne küldjön másolatot okmányairól! A banknak elég a név, születési hely és idő, esetleg lakcím. A beazonosításhoz nem kell sem a bankszámlaszám, sem pedig a bankkártyaszám megadása.
- Amennyiben rosszat sejtünk kérdezzünk rá az „ügyintézőnél” egy korábbi tranzakcióra, hiszen ha tényleg a bank munkatársával beszélünk, akkor látnia kell az adatsorban és tudnia kell rá válaszolni!
- A legkisebb kétség esetén is a hívást szakítsák meg, és bankkártyájuk hátoldalán található hivatalos telefonszám felhívásával ellenőrizzék a tájékoztatás valóságtartalmát! Ezen a számon ha szükséges a számlájához és bankkártyájához kapcsolódó tranzakciókat is azonnal letilthatja.
- Ne töltsön le semmilyen programot a "telefonos ügyintéző"javaslatára!

További hasznos információkat a www.kiberpajzs.hu oldalon találnak az online térben elkövetett bűncselekmények megelőzésének lehetőségeiről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 18:09, kedd | Helyi

Kulja András járt választókerületünkben

A Tisza Párt politikusa, Kulja András a Veszprém vármegyei 4-es választókerületben járt, ahol Ujvári Szilvia országgyűlési képviselőjelölttel közösen találkozott helyiekkel.

2026. Március 16. 18:22, hétfő | Helyi

Megszüntették a büntetőeljárást Győrffy Balázs ügyében

Megszüntette a büntetőeljárást a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a korábbi Fidesz-es európai parlamenti képviselő, Győrffy Balázs ügyében – írta meg a 24.hu.

2026. Március 16. 12:00, hétfő | Helyi

Ők kaptak idén városi kitüntetést Március 15-én

2026. Március 16. 11:30, hétfő | Helyi

Lehet-e kampányrendezvényt tartani oktatási intézményben?