Hírek
2015. Július 16. 07:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - segítség az elesetteknek jár
A Magyarországra érkező migránsok többsége gazdasági bevándorló, az állam és a karitatív szervezetek feladata viszont az, hogy az elesetteket segítse.
Erről az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára beszélt szerdán az M1 aktuális csatornán.
Soltész Miklós kifejtette: a bevándorlók mintegy 90 százaléka nem politikai menekült, hanem gazdasági szempontok miatt hagyta el hazáját. Erről árulkodik a ruházatuk és ezt mutatják a náluk lévő elektronikai cikkek is, amelyeket a befogadó táborokban lehet megfigyelni - tette hozzá.
Az állam és a karitatív szervezetek feladata az, hogy a valódi elesetteket segítse - mondta az államtitkár.
Soltész Miklós a nap folyamán, miután karitatív szervezetek képviselőivel tárgyalt, közölte: a Karitatív Tanács tagjai a hatóságokkal egyeztetve, szervezetten, a feladatokat egymás között megosztva segítenek a továbbiakban ellátni az illegális bevándorlókat. Elmondta, hat nagy karitatív szervezet - Katolikus Karitász, Magyar Református Szeretetszolgálat, Magyar Máltai Szeretetszolgálat, Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány, Magyar Vöröskereszt, Magyar Ökumenikus Segélyszervezet - hat helyen lesz jelen. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kérésére a röszkei és a kiskunhalasi, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) kérésére pedig a Nagyfán, Debrecenben, Vámosszabadiban és Bicskén működő tárborokban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

